TIXEL-MEZOTIX® Cilt Gençleştirmede Devrim Niteliğinde bir Yöntem! YENİLİK

TIXEL-MEZOTIX®

Cilt Gençleştirmede Devrim Niteliğinde bir Yöntem!

YENİLİK

Bu yeni ve ablatif (hasar oluşturmayan) olmayan cilt yenileme sistemi, cildin derin katmanlarına ısı göndererek kırışıklıkları ve izleri yok eder.
Cilt Lazerlerine Alternatif

• Minimal acı, ablatif olmayan ve kesinlikle radyasyona maruz bırakmayan termal enerji.
• Kabuklanma süreci yoktur.
• Uygulamadan hemen sonra günlük yaşantınıza dönersiniz.
• Son derece etkili.

Tixel Mezotix Nedir?

Yenilikçi Tixel Mezotix® sistemi, kontrollü ısı yardımıyla cildin gençleşmesini mümkün kılıyor. Daha kısa işlem süresi nedeniyle, Tixel-Mezotix® lazer işlemine mükemmel bir alternatif olarak kabul edilir. Lazerler gibi agresif olmayıp cildi tahrip etmez ve asla yan etki oluşturmaz.
Lokal herhangi bir anestezi kullanmadan, hassas ve hızlı Tixel-Mezotix® cildi gençleştirir ve cildin yapısını iyileştirir.
Tixel-Mezotix®: Bir lazerin neredeyse aynı etkililiğine sahip yeni, devrim niteliğinde bir anti -aging yöntemidir. Hızlı, etkili, rahatsız edici kabuklanma süreci olmadan uygulanan bir yöntemdir ve acısızdır. Yeni, fraksiyonel ablatif olmayan cilt yenileme sistemi, Novoxel’in patentli “Titan Tip Teknolojisine” dayanmaktadır ve yara izleri, akne izleri, pigmentasyon, hiperpigmentasyon, kırışıklıklar ve izlerde etkili bir şekilde uygulanmaktadır.
1×1 cm genişliğindeki büyük başlık, göz kapakları dahil tüm göz çevresi ve göz kapakları, dudak ve dudak çevresi, boyun ve dekolte uygulaması için idealdir. Bir Tixel-Mezotix işleminin sonucu sansasyonel olarak benzeri görülmemiştir. Tixel-Mezotix® bir lazer veya radyo frekansı değildir. Tixel-Mezotix, saf ısı ile çalışır ve radyasyon içermez. Yöntem, cilde kuvvetli ısı (397-402 santigrat derece) sağlayan bir mekanik uyaran kullanır.
Steril titanyum plaklar üzerindeki piramit şeklindeki uçlar, cilde milisaniye dokunur ve hemen geri çekilir. Temastan hemen sonra belirli bir süreliğine cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallardan doğrudan yüksek dozda, oldukça konsantre, saf içerik maddeleri cilde nüfuz eder. Dr. Baumann Ceramid, Dr. Baumann Hyaluronik asit, büyüme faktörleri, vitaminler ve antioksidanlar epidermisin daha derin katmanlarına girerler. Aynı zamanda, titanyum mikro piramit uçların cilde teması, cildin kendini yenilenmesine teşvik eder. Yeni kolajen ve elastin liflerinin oluşumu uyarılır.

Sonuç

Kırışıklıklar ve izler üzerinde gözle görülür sonuçlar elde edilir. Ciltte, canlı, ferah, pürüzsüz bir görünüm olur; gözenekler küçüldüğü için daha genç ,daha mükemmel görünüm sağlanır.
TIXEL-MEZOTIX® basit bir kozmetik tedaviden daha fazlasını isteyen; ancak cerrahi veya enjeksiyon istemeyen herkes için uygundur.
Yeni patentli TIXEL-MEZOTIX® sistemi cildi kontrollü bir ısı ile yeniler. Rahatsız edici kabuklanma süresinin olmaması, TIXEL-MEZOTIX® lazer tedavisine bir alternatiftir. Bu bir lazer veya radyo frekansı değildir. Mezotix saf, doğal ısı ile çalışır ve kesinlikle radyasyon içermez, bu nedenle termal enerji hızlı ve güvenlidir.

Bakım

Titanyum piramitler ,cilde milisaniye dokunur ve hemen geri çekilir.Bireysel ihtiyaçlara göre uyarlanmış açık cilt kanallarında ,yüksek dozda saf aktif bileşenler eklenmiştir: Hyaluronik asit, büyüme faktörleri, vitaminler, antioksidanlar…

1.Bakımdan önce

Titanyum piramitler 400 °C’da ısıtılır  ve  dezenfekte  edilmiş deri ile temas için hazırlanır.

  1. Bakım sırasında

Titanyumdan yapılmış birçok küçük piramidin uçları  cilde milisaniye dokunur ve hemen geri döner.

 

  1. Bakımdan sonra

Açık kanallarda olacak yüksek dozda  aktif bileşenler eklenmiştir. Derinlikte yeni kolejen lifleri ve hücreleri oluşur.