Avantajları Nelerdir?

franchising avantajları

Franchising Avantajları Nelerdir?

DR. BAUMANN DAS INSTITUT işletmecisi olmak, size verilecek eğitim ve destekler sonucu başarılı bir iş sahibi olabilme imkanı yanında birçok avantajlar da getirecektir.

Kendi İşinizin Sahibi Olmak
Dr. Baumann Das Institut işletmecisi olmanız, bir yandan kendi işinizin sahibi olurken bir yandan da Dr. Baumann Das Institut 35 yıllık uzmanlığı ve deneyimini yanınıza almanız, dolayısıyla da risklerinizi büyük ölçüde azaltmanız demektir.

Alacağınız Destek ve Servisler

Tüm işletmecilere ilk günden başlamak üzere verilen yoğun ve kaliteli eğitimler, bilgilendirme ve danışma hizmeti, ulusal ve lokal pazarlama eğitim ve destekleri, mal ve hizmet standartlarının sürekliliğini sağlamaya yönelik malzeme alımı ve kalite kontrol hizmetleri, ekipman tasarım ve yerleştirmesi, ürün araştırma ve geliştirme gibi; ama bunlarla sınırlı kalmayan, Dr. Baumann Das Institut eksperlerinin size sağlayacağı destek ve hizmetler.

Dr. Baumann Das Institut Başarısına Katkıda Bulunabilme Fırsatı

Dr. Baumann Das Institut işletmecileri, sadece sistemi en iyi şekilde uygulayan değil, aynı zamanda sistemin mükemmelleştirilmesi konusunda da aktif rol alan kişilerdir. Aylık rutin toplantılarla sürekli biraraya gelir ve hem işletmemizin hemde kişisel gelişimimiz için çalışırız. İşletmeciler ayrıca, yeni bakım ve ürünler geliştirme konusunda da önemli roller üstlenmişlerdir. Örneğin Dr Baumann Das Institut’ün en sevilen bakımlarından çikolata bakımı, bir Dr. Baumann Das Institut işletmecisi tarafından oluşturulmuştur.

Kaliteli ve Zevkli İnsan İlişkileri

Tam bir takım çalışması yaptığınız ekibiniz ile olan ilişkilerinizden müşterilerinize uzanan insan ilişkileriniz, sizde keyifli bir tatmin oluşturacaktır.

3 Boyutlu Kişisel Tatmin

Dr. Baumann Das Institut ile beraberliğiniz

  1. hem kendi işletmenizin patronu
  2. hem de Dr. Baumann olarak uluslararası bir organizasyonun üyesi
  3. ayrıca 35 yıllık deneyimi ile Leyla İNANIR yurtiçinde bilinen büyük bir organizasyonun üyesi olmanın getireceği kişisel tatmini sağlayacaktır.
Kişisel ve Profesyonel Gelişim

Dr. Baumann Das Institut’ün size sağlayacağı sağlam bir işletme deneyimi ve eğitimden dolayı üstün bir profesyonel gelişim sağlayacaksınız. Alınan eğitimler uluslar arası eğitmenler eşliğinde birkaç üniversite dalının (iletişim, halkla ilişkiler, satış ve pazarlama, psikoloji, sosyoloji vs.) kozmetiğe uyarlanmış ve başarsı ispatlanmış şekilde sizlere verilmektedir. Bu eğitimleri başka bir yerden alma şansınız yoktur.
Kısacası, bir tarafta başarma tutkusu ile dolu girişimci bir ruh, diğer tarafta Dr. Baumann Das Institut’ün ve üstün avantajları, sağlıklı ve kârlı bir yatırım için gerekli tüm unsurları barındıran sağlam bir temel oluşturacaktır.
Franchising Sistemi Dr. Baumann Das Institüt, kendi geliştirdiği enstitülerin işletmeciliğiyle ilgili lisans verir. Verdiğimiz lisans, işletmecimizin bizim adımız ve markamız altında ticari faaliyette bulunmasına hak tanır.

EĞİTİMİNİZ

“Farkımız, Başkalarının Bilmediğini Bilmektir” prensibini üstlenmiş Dr. Baumann Das Institüt işletmecilerinin başarılarının ana nedeni budur. Bir estetisyen güzellik uzmanlığı dersi almıştır ama malesef satış, pazarlama, karakter analizi, iletişim gibi bir çok kunu hakkında bilgiye sahip değildir. TC. MEB. Bağlı özel kursumuzda biz estetisyenlerimizi yetiştirirken tüm bu gibi bilgileride sektörümüze uyarlanmış şekilde vermekteyiz. Bu yüzden personel sıkıntısıda çekilmemektedir. Ayrıca işletmeciyede lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar Dr. Baumann Das Institüt işini öğrendikleri eğitim programı verilir. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 2 – 4 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle kurslarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır. Ayrıca bu program süresince işletmeci adayımız bazı seminer ve konferanslara katılır ve Dr. Baumann Das Institüt yetkilileriyle temaslarında A’dan Z’ye Dr. Baumann Das Institüt işiyle ilgili bilgilendirilir. Sadece, bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler Dr. Baumann Das Institüt lisansını alma imkanına kavuşabilirler.

LİSANS AVANTAJLARI & KOŞULLARI & YETKİLERİ

  • Dr. Baumann Das Institüt, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez.
  • İşletmecimiz, tüm zaman ve gücünü enstitü işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.
  • İşletmecilerimiz her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.
  • Dr. Baumann Das Institüt bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir enstitü işletmeciliği ile sınırlıdır.
  • Yatırım maliyeti enstitü tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 70.000- 250.000 EURO + KDV arasındadır.
  • İşletmeci adayı ile 10 yıllık sözleşme yapılır. İşletmeci adayı, Dr. Baumann Das Institüt’e 25.000 EURO + KDV başlangıç ücreti öder.
  • İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

Dr. Baumann Das Institüt, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde enstitü açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde gayrimenkul’ü kiralar veya satın alır. Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti Dr. Baumann Das Institüt tarafından yapılır. İşletmecimiz enstitünün başına geçerken konsept dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, enstitünün büyüklüğüne ve yere göre değişmektedir.