Çalışma Saatlerimiz: Pts - Cts - 09:00 - 18:00, Pazar Günleri Kapalı
0212 231 00 00
Blog

Cildinizi Kışa Nasıl Hazırlamalısınız?

Soğuk havaların artmasıyla birlikte kan dolaşımı yavaşlıyor ve cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı artıyor. Havalar henüz çok fazla soğumadan yazın etkilerinden hala kurtulma vaktiniz var.


UV güneş ışınlarının etkisiyle kuruyan, kalınlaşan, yıpranan ve lekelenen cildi toparlamak için kış aylarına özel bir bakım ile girmek gerekiyor. Soğuk hava koşullarına karşı cildi yenilemek için ilk adım peeling işlemlerinden geçiyor. 


PEELING
İlk adım olarak, kış mevsimine giriş yaparken ciltteki renk ve doku düzensizliklerinin giderilmesi ve yenilenmesi için peeling uygulanmasına başlanabilir.


Sağlıklı bir görünüme sahip olmak için cildin ölü hücrelerden temizlenmesi gerekiyor. Peeling cildi temizleme işlemlerinden biridir. Aynı zamanda ciltte yeni tabaka oluşumuna da teşvik eden bir üründür. Ciltteki sivilce akne cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı, ince çizgiler ve kırışıklıkların oluşumunu, lekeleri gidermeye yardımcı bir ürün ve uygulamadır.


Peeling, cildin üst katmanının soyularak, pul pul dökülmesini ve bu sayede ciltteki hücre döngüsü hızlandırmayı destekler. Cilt ölü hücrelerden arındırılır ve ciltte yeni hücre oluşumunu desteklenmiş olur. Üst derinin soyulması ile ciltteki tahriş olmuş ve hasar görmüş tabaka kaldırılır, alt katmanındaki sağlıklı tabakanın ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir derinin en önemli özelliklerinden biri, bu yenilenme sürecinin kusursuz biçimde gerçekleşmesine bağlıdır.

Peeling uygulamalarında ölü hücreleri yok ederken aynı zamanda cildin koruma fonksiyonu da ortadan kaldırılmış oluyor. Cilt yeni doğmuş bir bebek kadar hassas ve dış faktörlerin saldırısına karşı oldukça korunmasızdır. Uygulanan peeling ardından cilt hemen tekrardan yapılandırılmalı ve desteklenmelidir.
 
Tavsiye edebileceğimiz cilt bariyerinin tekrar güçlenmesine yardımcı Dr. Baumann After AHA Ampul veya cilt yapısında da bulunan Dr. Ceramid Ampul / Dr. Baumann Ceramid Liposome kullanmanızı öneririz. Seramid tıpkı bir evin çatışı gibi cilde dışardan gelebilecek dış etkenlere, serbest radikallere ve mikroplara karşı korumayı desteklerken aynı zamanda cildin en üst tabakasının bariyer fonksiyonunu üstlenmiştir. Boynuzsu tabakanın sağlam olmasını, ölü hücrelerin atılımının düzenli olarak gerçekleşmesini ve yağ / nem dengesini sağlamaya yardımcıdır.


Peeling uygulama sürecinde ev bakım ürünlerinizde bu yapılandırmaya yardımcı ürünleriniz yoksa, peeling uygularken veya bakımlarında dikkatli olmanızı önerebiliriz. Uygulama sonrası doğru desteklenmeyen cilt dış etkilere karşı savunmasız kalacaktır. Dr. Baumann Ceramid Lipozom cildinizin ihtiyacı olan koruyuculuğu ve bariyerin tekrar hızlı bir şekilde oluşumunu desteklemeye yardımcıdır. Yaz kış güneş koruyucu ihmal edilmemelidir.

Hatice İNANIR
Üstad Skinolojist Güzellik Uzman ve Eğitmen