Çalışma Saatlerimiz: Pts - Cts - 09:00 - 18:00, Pazar Günleri Kapalı
0212 231 00 00
Blog

Gezegenimizi Kurtarın, Cildinizi Kurtarın...

Gezegenimizi Kurtarın, Cildinizi Kurtarın...

Dünyası para olanların, ödülü cehennemdir. (Dr. Hakan İnanır)

 

Günümüzde her şey maalesef para odaklı olduğundan, hassas olmamız gerekenleri unutmuş gibiyiz. Elbette içimde hala hassasiyet taşıyanlarımız var. Maalesef bunun yeterli olmadığını ve dünyamızın bozulduğunu gün be gün görüyoruz. İşte bu noktada mirasımız cehennem olmaya başlıyor. Böyle devam ederse belki 50 yıl sonra dünya ne kadar yaşanmaya değer bir yer olur bilmiyorum. Zehirli ve alerjen kozmetikler yetmezmiş gibi, gereksiz ambalajlar, hayvansal içeriklerle dolu kozmetikler milyar dolarlık bir piyasa oluşturmaktadır.

Düşünün bir kere, ambalajı ile satın alınan bir ürün, eve gittikten sonra birkaç saniyede çöp kutusunu boyluyor. O halde amaç sadece satışı kolaylaştırmak değil de nedir. Sadece satış için (para) binlerce ağaç kesmeye değer mi? Binlerce ... elbette, düşünün, bir eczanede veya parfümeride vitrinlerdeki gereksiz ambalajlara bakın, sonra mahallenizdeki yerleri sonra şehrinizi sonra ülkenizi ve sonra da dünya ülkelerini düşünün. Kaç ağaç-orman birkaç saniye için yok ediliyor. Tabi bir de dışındaki o plastik var. Bu ise zaten dönüşümsüz çöp.

Hayvanlar konusuna gelince, hayvanlar üzerinde test edilmemiş hikayesini birçok firmada duyabilirsiniz. Biz bu cümleyi hiçbir şekilde yeterli görmüyoruz. Biz diyoruz ki, bizim hiçbir hayvansal içeriğe ihtiyacımız yok. Neden mi? Çünkü ihtiyacımız olan tüm içerikleri bitkilerden elde edebiliyoruz hem de daha kaliteli olarak, yani cildimize uyumlu veya özdeş olarak. Yani hayvanları da katletmeye son verin artık.

İşte bütün bunlara duyarlı olabilmek ve mirasımızın cennet olması için mücadeleye Leyla İnanır ailesi olarak savaş ilan ettik. Herkes kapısının önünü temizlerse cümlesinden yola çıkarak, bizde YU Standartları felsefesini kendimize düstur edindik. YU Standartları, yaşam kuralları bilimi demektir. Yani Leyla İnanır Sağlık & Güzellik Bakımının; bilimsel tarzı, tüm yaratılıştaki mükemmeliyeti tekrar kazandıran ve koruyan kriterlerle; cilt, hayvan ve çevre dostudur. Bu konularla ilgili gelirlerin ciddi bir kısmı gönülden harcanmaktadır.

En önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri ise yıllardır, ücretsiz olarak içerik maddeleri seminerleri ile toplumu bilinçlendirme çalışmalarının her ay yapılmasıdır.  

Çevresel şartlardan dolayı endişe duyanlar ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın duyarlılığını hisseden herkes hem kendisi için hem de ailesi için YU Standartları oldukça iyi bir cevap olacaktır. Tek yapmanız gereken YU prensiplerini uygulamak.

YU Standartları Faktörü
Leyla İnanır, müşterilerine, çevreye ve hayvanlara karşı hayat boyu sorumluluk için
YU Standartları’ nı destekliyor.

Cildimiz içinse,

Cildinize sağlıklı bir deneyim yaşatmalısınız...

Yeşile gitmek ve güzel görünmek...

Bunlar birbirinden ayrılmaz iki şey kuşkusuz...Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; yaşamın 3 / 1’ i genetik yaratılışa bağlı. (Hayat stiline bağlı) Doğal yaşam koşulları genetik yaşam biçimimizi de etkiliyor... Doğal yaşamak, yaşlanma oranını da ciddi anlamada azaltır.

Öyleyse bunun için ne yapabiliriz? Bunu öğrenmek adına,

Yeşile dönüş aşaması...

Özel işleme tabi tutmak. 

Sağlıklı beslenme, cildinizin görüntüsünü gözle görülür şekilde değiştirir. Bilimsel çalışmalar et yememenin veya çok az yemenin sağlıklı olmayı ve belirgin şekilde güzel görünmeyi sağladığını açıklıyor. Çiğ taze sebze suyu içmeye bugün karar verdiğinizde cildiniz kesinlikle parlayacaktır.

YU Standartlar Ürünler, cildinize ve çevremize saygı duyar, çünkü:
• Kimyasal Koruyucular içermez
• Kimyasal Güneş Koruyucular içermez
• Renklendiriciler içermez
• Parfüm içermez
• Mineral Yağlar içermez
• Hayvansal Kökenli Maddeler içermez
• Oksijensizdir
• Gereksiz Ambalaj içermez

Sağlıklı bir cilt bakımına ve çevremize özen gösteriyoruz.

Çevre dostu ve güzel bir cilt

Sizin ve ailenizin cildiniz üzerinde kullandığı pek çok ürün, tüm dengesizliklere, alerjilere, hassasiyetlere ve erken yaşlanmaya neden olarak sadece cildinizi kirletmekle kalmaz, aynı zamanda da yıkıcı etkisiyle göllerimizi ve akarsularımızı da kirletir.

Gezegenimizi Kurtarın

Cildinizi Kurtarın...

Mutlu ve Sağlıklı YU Standartları günleri dileriz.

Dr. Hakan İNANIR