Çalışma Saatlerimiz: Pts - Cts - 09:00 - 18:00, Pazar Günleri Kapalı
0212 231 00 00
Blog

SICAK TAŞ TERAPİSİ


SICAK TAŞ TERAPİSİAnlamı Nedir?

Sıcak taş terapisi eki bir Asya Masaj metodunun yeniden canlandırılmasıdır. Tedavi müşterinin bazı taşlar üzerine uzanmasını gerektiriyor. Bunlar “uzanma taşı” olarak isim yapmışlardır. Vücut önce yağla masajlanıyor, sonra da ısıtılmış taşların üzerine yatılıyor. Bir tedavi sırasında 40 taşa kadar kullanılabilir. Masaj için kullanılan bu volkanik taşlar suda ısıtılırlar, bunlar, sıcaklığı uzun süre muhafaza edebilen özel seçilmiş taşlardır. Bedenin meridyenleri üzerinde enerji noktalarına yerleştirilirler (hayat enerjimizin aktığı çizgiler). Enerji akışı aksarsa ve bu enerji eşit biçimde akamazsa bitkin ya da hasta hissedebilirsiniz.

Masaj
Masaj başladığında, termoterapi şeklinde taşların yarattığı sıcaklık kasları iyileştirmeye başlayabilir. Bu ısıtılmış taşların kullanımı sıcaklığın bedenin derinlerine gitmesini sağlar ve kan akışını tetikler. Kan dolaşımını iyileştirmeye yardım edecek özel bir sürtünme yaratacak biçimde şekillendirilmişlerdir. Bu yolla derin kas kasılmalarını tedavi etmek için titreşimle bağlantılı masajlar etkili biçimde başarılır.

Sıcak Taş Masajı, aromaterapi ile bağlantılı olarak kullanılır böylece eterli yağlar masajın etkisini arttırabilir. (Tibet Bitkisel Yağı da önerilir.)
 
Bakım Boyunca
Tedavinin ısısı kasların derinlerindeki kasılmaları iyileştirir ve kan dolaşımını büyük ölçüde düzenler. Sonuç olarak vücuttaki hücrelerin oksijenasyonu düzenlenir ve bütün bedenin esenliği olumlu yönde etkilenir.
Bu terapi detoksifiye tedavisi boyunca da etkili biçimde kullanılabilir. Ancak tedavinin amacı ruhların yeniden canlanmasını ve yükselmesini sağlamak, rahatlama ve tam fiziksel ve duygusal esenlik hissi vermektir. Ayrıca vücudun doğal enerji rezervlerini de aktive eder.
Tedavi sonunda taşlar hafif dairesel ya da okşayıcı hareketlerle bedenden çıkarılır böylece beden “sessiz safhasından” “uyanır”.
 
Tedavinin Bitimi

Bu tedaviden sonra kişi her zaman bir müddet dinlenmelidir (Yaklaşık olarak on dakika). Bunu sıcak bir havluya sarılı olarak yapmalıdır, böylece masajın faydalarının mutlu edici etkisini tam olarak hissedebilir ve kısa bir süreliğine kişi günlük kaygılarından uzaklaşabilir ve enerji akışını bütün bedeninde hissedebilir.

 

SAĞLIKLI VE MUTLU BIONOME GÜNLER