Alerjiler

Alerjiler

Alerjiler- Hassas Bir Konu
Umutsuzluk, stres ya da depresyon gibi duygular hissederseniz, bu his düşük frekans – enerji akışı oluşturacaktır. Gary Zukav

Hassas Konular”, kişinin cilt özelliğinde şu etkilere sahip olur:

Nüfusun %50’sinin, en azından Avrupa’nın, çeşitli alerjik reaksiyon şekillerinden zarar gördüğü ve geri kalanların ise aynı “yolu” izlediği bir zaman diliminde, kişinin, alerjiler konusunu ciddi bir şekilde incelemesi gerekir. Pek çok alerji, zararlı maddeler içeren cilt bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde uygulanmasının sonucu oluşur, ancak hassas konuları (pek çok durumda stres) alerji gelişimine katkı sağlayan bir faktör olarak belirtmek için bu fırsatı da kullanmalıyız. Bu durum, kendi güzellik uzmanımıza konuyla ilgilenmesi için gerçek bir görev vermiştir. “Duygular” ve “alerjiler” kelimelerini aynı cümlede kullanmak alışılagelmiş bir durum değildir. Basitçe söylemek gerekirse, alerji, vücudun sevmediği şeylere karşı verdiği tepkidir. Doktorların ve dermatologların takip edeceği normal yol, bazı ilaçlarla semptomları baskılamak ve her şeyin düzeleceğini umarak fiziksel nedenleri tanımlamaktır. Bugünden itibaren her zaman vücudunuzun bu özel alerjenlere (alerjiye neden olan içerik maddelerine) maruz kalması dışında aynı semptomları yaşarsınız ve buna ek olarak, bu alerjik reaksiyon hücre hafızasına yerleştirilir, alerjik reaksiyonların çoğu otomatik olarak gelecek nesillere devredilir.

Neyse ki ölümcül sonuçları olan şeylere karşı aşırı duyarlı olan çok az insan var, fakat bu, günlük yaşamınızda yer alan etkileri azaltmaz. Öksürme, hapşırma, baş ağrıları, cilt ya da sindirim problemlerinin, sağlıklı olma duygularınız üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmaktadır.

Kişi, cilt üzerinde kendilerini gösteren alerjik reaksiyonlara bakarak cilt bakımına daha bütünsel bir açıdan yaklaşmalı ve duygularını göz önünde bulundurmalıdır, yani, duygusal tetiklemeler, fiziksel olarak kendini gösteren bir reaksiyona neden olabilir. Elbette ki fiziksel durum ele alınmalıdır, ancak normalden daha fazla stres altındaysanız ve daha düzensiz bir şekilde uyuyorsanız güzellik uzmanınızdan tavsiye almak önemlidir, aslında uzmanınızın evdeki bakımınız için mükemmel cilt bakım ürünlerini yazması için cildinizin o anki durumunu etkileyebilecek yaşam tarzınızdaki değişikliklerden onu haberdar etmelisiniz. Temas maddeleri, örneğin “güzellik ürünleri”, ile tetiklenen bir reaksiyonla birlikte vurgulanan tipik bir reaksiyon “dermatit” (iltihaplı kırmızı döküntü) olabilir, bu durum hidrokortizon ile çok hızlı bir şekilde tedavi edilebilir, ancak bu reaksiyon, ilgili kişinin örneğin, boşanma, iş ya da yer değişikliği gibi zor zamanlar geçirdiği durumlarda artabilir ve uzayabilir.
Alerjiler (temas)
Bağışıklık sistemi tarafından vücut için yabancı olarak tanımlanan her bir madde alerjiye neden olabilir.
Her bir maddenin farklı bir alerji potansiyeli bulunmaktadır.
Kozmetik ürünlerinde yer alan kimyasal koruyucular, kimyasal güneş losyonları, renklendiriciler ve parfümler, alerjik reaksiyonların ana nedenleridir. Gentofte Hastanesi, Kopenhag Üniversitesi dermatologları tarafından yapılan araştırma – İngilizce (.pdf, Acrobat Reader, 0.02 MB). Burada, sağlıklı nüfusun %10’unun cilt bakım ürünlerini kullandıkları ilk beş yıl içerisinde cilt problemlerinden muzdarip olduklarını belirten bilimsel kanıtları bulabilirsiniz. Alerjiler temel problemlerdir.

Yapılacaklar & Yapılmayacaklar

Şunlardan Emin Olun:
Cilt, bir bakıma benliğimizi yansıtır ve korur. Bu nedenle vücut üzerinde kullanılan her bir ürün, cildi iyileştirme ve ciltle uyumlu olma özelliğine göre seçilmelidir. Eterik yağlar (cilt için kabul edilebilir ise) da kullanılmalıdır, çünkü bu yağların hassas rezonansları bulunmaktadır. Alerjiden zarar gören kişiler, evde özel ürünler kullanarak ve Spa öğelerine başlayarak kendileri için huzurlu ve şifalı bir sığınak oluşturabilir. Bunun yanı sıra güzellik/Spa alışkanlığına sahip olmak, alerjiden zarar gören kişilerin görünümünün ve yaşamının kontrolünü geri kazanmasına olanak sağlar. Bu yaklaşım hızlı bir çözüm sunmaz, çünkü bu yaklaşım, cilt dostu, sağlıklı ve iyileştirici ürünler ile birlikte kişinin duygusal zekası tarafından etkilenir.
Güzellik uzmanınız tarafından “güzellik salonunuzdaki” ve “evdeki” güzellik bakımınız için tasarlanmış olan dengeli ve güvenilir bir bakım protokolü sağlığınızın her yönünü ele almalıdır ve cildinizin fiziksel bakımına katkıda bulunmalıdır. Herhangi bir alerjik ya da duyarlı reaksiyon, kısa süreli kontrol ve uzun vadeli yönetim için geçerli zamandaki duygusal ve çevresel durumlar ile reaksiyon yeri ve doğası göz önünde bulundurulmalı ve uygun, nitelikli bir sağlık hizmetleri kuruluşu ya da profesyonel bir güzellik uzmanı tarafından analiz edilmelidir. Bu konuları güzellik uzmanınız ile görüşürseniz uzmanınız, sizi, reaksiyonun yeniden oluşmasını tamamen önleyecek ya da minimum seviyeye getirecek daha dengeli bir cilt bakım şekline yönlendirecektir.

Cildinizin “alerjiye dayanıklı” olarak kalmasını sağlamak için sadece Dr Baumann YA DA SkinIdent ürünleri kullanın.
Dr. Baumann Das Institut satış noktanızdaki uzman bir güzellik uzmanından ve Dermatologdan kişisel cilt analizinizi ve özel reçetenizi alın.
Şunlardan Uzak Durun:
Temas alerjilerinin bilinen tüm nedenleri.
Kimyasal koruyucular, kimyasal güneş losyonları, renklendiriciler, parfümler ve mineral yağlar içeren ürünlerin kullanımından uzak durun.
Bu, yüz, saç ve vücut (makyaj da dahil) için olan tüm güzellik ürünleri için geçerlidir.

Tavsiye Edilen Ciltbakım

SkinIdent Dr. Baumann Beaucaire
Aloe Vera Mask – 1942

Cleansing Milk – 115

Tonic Lotion – 116

Liposome Light – 133

Gel Mask – 136

Super Sensitive Light – 150

veya Super Sensitive Medium – 151

veya Super Sensitive Rich (mature skin) – 152

Eye Gel – 113