Ampuller ve Maskeler

Ampuller ve Maskeler

Çoğu müşteri ampul ve maskelerin, evde yaptıkları güzellik bakımları için gereksiz eklemeler olduğunu veya bunların profesyonel güzellik uzmanlarının ilgi alanlarında olduğunu düşünür. Bu kesinlikle doğru değildir. Yaşam tarzı, duygusal konular ve çevre sonucunda değişen cildinin ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için her kadının yukarıda bahsedilen ürünlere ihtiyacı vardır.

Ampuller

Ampuller, maskenin işlevlerini daha da güçlendirmek veya tedaviye farklı bir boyut kazandırmak amacıyla kişinin krem, losyon, hazır lipozom ilaçları ve maskeleriyle kullanmak için kusursuzdur. Aslında, kişinin evinde çeşitli ampuller bulundurması gerekir. Böylece gerektiğinde kişi onları günlük cilt bakım rutinlerine ekleyebilir. Ampuller yüz için “konsantre” bir bakımdır ve cildin görünümünde hızla görünen bir etki sağlar. Ampul karışımının içerdiği aktif maddelere bağlı olarak, ampuller, özel sorunların çözümlenmesine olanak sağlar ve hatta Curperose, deri iltihabı ve Akne ile başa çıkmada yardımcı olur. Ampuller, 30 yaş üzerindeki bütün kadınlar için gerekli olan yoğun nemlendirme için sıklıkla kozmetolojide kullanılır. Kişinin bu tür hazır ilaçları, kendisini evinde şımartması ve “bütün olay” maskelerini ve  her şeyi yapacak zamanı olduğunda, her gün veya en azından haftada bir kullanması gerekir. Bir peeling sonrası ve ayrıca maske ve hazır lipozom ilaçlarıyla birlikte kullanılınca mükemmel etkiler görüleblir.

Maskeler – Şımartmaktan da fazlası!

Yorgun, pürüzlü, kurumuş, sorunlu ve yaşlanan bir cildin tedavisi için iyi bir yol, yüz maskesi kullanmaktır. Her maskenin görevi, cildi daha yoğun bir şekilde tedavi etmektir.
Bugünlerde, piyasada birçok maske türü vardır – soyulan maskeler, durulanan maskeler ve cildin üzerinde bir krem veya losyon altında durması gereken maskeler. En iyi sonuçlar için maskenin en azından her üç günde bir veya haftada bir kere kullanılması gerekir.

Yüz maskesi kullanırken izlenebilecek güzel bir yol önce yüzü temizleme sütü veya jeliyle temizlemektir. Daha sonra nazik bir yüz peelingi uygulayın, durulayın ve yüzünüzü ılık, nemli bir havlu ile kaplayın (gözenekleri açmak için). Havluyu 5 dakika yüzünüzde bırakın. Sonra havluyu kaldırın, yüzünüzü sıvazlayarak kurulayın ve daha sonra maskeyi uygulayın. Bazı maskeler daha bol bir kullanımı gerektirir ve kaolin ya da kil maskeleri gibi bazı maskeler daha hassas bir uygulamayı gerektirir. Kaolin ve kil maskelerinde göz ve ağız bölgesinden kaçınılmalıdır. Maskeyi en iyi şekilde nasıl uygulayacağınız konusunda bilgi almak için daima talimatları okumak için zaman ayırın ya da güzellik uzmanınızın tavsiyelerine uyun. Maskelerin her zaman boyun ve dekolteye de uygulanması gerektiğini unutmayın. Uygulamaya gelince, boynunuzu ve dekoltenizi yüzünüzün bir parçası olarak düşünün. Kaliteli maskeler özellikle lipozomlarla kullanıldığı zaman çok etkili olabiliyor. İyi kalitedeki maskeler, üründe bulunan yüksek miktardaki aktif bileşenler nedeniyle hızla görünen sonuçlar verir. Bu nedenle bu ürünler şaşırtıcı derecede doğru ve çok özel sonuçlar doğurabilir. Güzellik salonu veya spalarda ampuller ve maske ile yapılan uygulamalar evde de düzenli bir şekilde yapılmalıdır.