Ayak Detoks

AYAK DETOKSU

Vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir.
Ayakların sinir uçları ve tıkanan ter bezlerinin temizlenmesi açısından oldukça faydalı olan ayak detoksu, aynı zamanda bağışıklık sisteminde düzenlenmesine yardımcı oluyor. Uzmanlara göre ayak detoksu; kalori yakmamaya, kan şekerini düzenlemeye birebir geliyor. Özellikle şeker hastalarının yaşadığı ayak şişmesi yani ödemin atılmasını da kolayca sağlıyor.

Nasır neden olur?
Yinelenen basınç veya sürtünme, nasırların ana nedenidir. Ancak, bu sürtünmeye yol açan bir dizi faktör bulunmaktadır. İşte nasıra neden olan faktörler.

Uygun ayakkabı tercih edilmemesi: Ayağınızı çok sıkı saran ayakkabılar ayağınızda zamanla birlikte sürtünmeye neden olabilir. Doğru ayakkabı tercihi çok önemlidir.

Yüksek topuklu ayakkabılar giymek: Topuklu ayakkabı yürümediğinizde bile ayağınıza baskı uygulayacağı için sürtünmeye neden olabilir.

Çıplak ayakla gezmek: Uzun süre çıplak ayakla gezmek ayaklarınızda baskıdan dolayı sürtünmeye neden olabilir. Bu durum deriyi sertleştirir ve nasır oluşumuna zemin hazırlar.

Ayak deformasyonları: Ayaklarda çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar.

Nasır belirtileri
-Cilt yüzeyinde kalınlaşmış ve sararmış bölge
-Ciltte ağrı ve hassasiyet
-Kuru cilt
-Basınç ve sürtünmeye neden olan etkenleri bularak, bu etkenleri ortadan kaldırmayı çalışın.
-Rahat ayakkabı giymeye özen gösterin. Özellikle basıncın fazla olduğu alanlarda ekstra dolgu kullanabilirsiniz.
-Ayaklarınızı temiz tutun ve sürekli nemlendirin.
-Çıplak ayakla yürümeyin.

DR BAUMAN ÜRÜNÜ

Foot Bath – Ayak Banyosu Konsantresi
Çay ağacı yağı ve değişik etherik yağ içerikli temizleyici ve rahatlatıcı bir üründür. Pedikür öncesi hazırlık için idealdir. Yorgun ve yanan ayakları rahatlatır.

Foot Cream Tea Tree Oil – Çay Ağacı Yağlı Ayak Kremi
Her gün ağır yük altında kalan ayaklar, ayak kokusu ve mantar gibi bir çok olumsuzluklara yol açabilir. Bu yüzden de özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Rahatsız edici bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Chaps Cream – Çatlak Kremi
Shea yağı, üre ve laktik asit gibi etki maddeleri ile zenginleştirilmiş özel kremdir. Kaba, nasırlı ve çatlamış ayaklar için idealdir. Derin çatlak ve nasırlarda dahi düzenli kullanıldığında rahat yürüme imkanı sağlar. Ayrıca ayak bakımı için mükemmeldir.