Binom Cilt Bakımı

Bionome Cilt Bakımı şu anlamlara gelir:

 • Hiç kimyasal koruyucu yok.
 • Hiç parfüm/koku yok.
 • Hiç kimyasal losyon yok
 • Hiç kimyasal renklendirici yok.
 • Hiç mineral yağ yok.
 • Hiç oksijen yok.
 • Hiç hayvan orijinli malzeme yok.
 • Hiç gereksiz paketleme kâğıdı yok.

Biyonomi” yaşamın kurallarının bilimidir. Bu kurallar, D.r Baumann’ın cilt bakım ürünlerinin geliştirilmesi ve üretilmesinin temelindedirler. Bunun anlamı, Dr. Baumann insan bedeni ile cildindeki metabolik süreçleri hesaba katarken bir yandan da cilt bakımının yaratımı ile kullanımının çevresel yönlerini de göz önünde bulundurur.
Dr.Baumann tamamen farklı bir rota seçmeye ve güzellik bakımının mutlak esansiyellerine odaklanmaya karar vermiştir. Bu yüzden sağlıklı ve dermatoloji temelli önemli ölçütlerin belirlenmesi ve oluşturulması gerekliydi, bu ölçütler:

1-Uyumluluk
2-Etkililik
3-Hayvanların ve çevrenin korunmasına tolerans ve ahlaki bağlılık

Cilt bakımında önemli bir nokta, uyumluluk yani uzun süren ve dayanaklı uyumluluk. Bütün ürünler başlangıçta uyumludur, fakat kullanıcılar bunlara güvenemezler. Müşteriler için bir ürünün uzun süreli uyumlu olması, duyarlılaşmaya ve belirli bir zamandan sonra alerjiye neden olmaması önemlidir. Bunun olmasını engellemenin en iyi yolu en kötü alerji yapıcılardan vazgeçmektir. Dermatologlar ve alerji uzmanları gibi alerjilerle uğraşan bilim insanları kozmetikte kullanılan çeşitli maddelerin uyumluluklarını bilirler. Bir dermatoloji kitabına şöyle bir göz gezdirdiğimizde koruyucu maddelerin, kokuların ve parfümlerin en yaygın alerji yapıcılar arasında en üst sıralarda konumlandıklarını görürüz. Bir cilt bakım ürünün etkisi, bireysel parametreler içinde cilde mümkün olan en iyi durumu vermektir. Buna cilt dostu, aktif maddeler ve vitaminlerin uyumlu bir bileşimi ile birlikte cilde özgü lipidlerden meydana gelen özel öneme sahip çok katmanlı lipozomlar sayesinde başarırız.  Multilamellar lipozomlar dermatolojik ve bilimsel temelli cilt bakımında oldukça etkilidir.
Dr.Baumann söylemeye gerek yok kendisi hayvan dostudur. Çünkü bildiğimiz kadarıyla yerine bitkisel madde koyulamayan hiçbir hayvan ürünü yoktur. Gereksiz dış paketleme derdi olmayan kullanımı pratik ve düzgün şekilli kutularla çevre dostu ve düşük maliyetli olmayı başardık.
Bionome cilt bakımının prensipleri şunlardır:

 • Malzeme seçiminde dermatolojik ve alergolojik bilgilerin uygulanması yoluyla optimal uyumluluk
 • Etkileri belirlenmiş ve belgelenmiş, böylece cilde faydalı olan hedefli malzeme seçimi.
 • Malzemeler ile cilt fizyoloji ve anatomisi arasındaki uyum. Bu, malzemelerin mümkün olduğu kadar cilde özgü olanlarının seçilmesi ile başarılır. Mesela doğal olarak ciltte bulunanlar.
 • Abartılı paketlemeden kaçındığından çevre dostudur.
 • Hayvan ürünlerini kullanmadığından hayvan dostudur.

Fevkalade Uyumluluk 
Bilimsel temelli malzeme seçimi alerji ihtimalini azaltır ve fevkalade uyumluluğun temellerini atar. Belirli parfümler ve koruyucular, kozmetikteki en yaygın alerji sebepleri olarak görülürler. Bu, teknik literatürde de gösterilmiştir, ECV tarafından yayımlanan “Mavi Liste” ile ilgili dermatoloji kitaplarında mesela.

Alerjiye sebebiyet verecek maddeleri uzun süre kullanmış olsanız bile, alerjik reaksiyonlar aylar ya da yıllar sonra kendini gösterebilir. Bu yüzdendir ki gittikçe artan sayıda insanın cilt alerjilerinden şikâyet etmesi tesadüf değildir. Müşterilerimizin iyiliği için bu riski almak istemiyoruz. Bu yüzden DR. BAUMANN KOZMETİK güzel kokar ve koruyucu maddeler olmadan dayanıklıdır. Ürünler üzerinde parfüm, koku ve eterli yağlar olmaması için büyük masraflı araştırmalar yapılmıştır. Tek bir DR.BAUMANN özel ürünü eterli yağlar içerir, bunun adı geçen ürünlerde yasal düzenlemeleri belirtilmiştir.

Belgelenmiş Etkililik
Multilamellar lipozomlar, geniş bir yelpazede uzanan faydalı etkilere sahiptirler. Önemli aktif maddeleri cilde taşıyabilirler. Mesela cilt dostu vitaminleri. Kısa bir sürede de cildin nem içeriğini büyük oranda arttırırlar.

Bilimsel Kesinlik ve Dürüstlük

DR.BAUMMAN’da yanlış ya da abartılı sözler vermediğimizin garantisini veriyoruz. Hedefimiz, önbelirlenimli kalıtsal sınırlar dâhilinde siz ve cildiniz için en iyisine ulaşmaktır.

Cildin Paradigması
Bizim multilamellar lipozomlarımız insan cildinin dersindekilerle aynı lipidlerden oluşurlar. Kullandığımız bu lipidler ve seramidler, cilt hücreleri arasındaki hücrelerarası maddelerin bileşenleri için önemlidirler. DR. BAUMANN lipozom ürünlerinde, cildinizde doğal olarak bulunan maddelerin aynılarıyla cildinize tedavi uyguluyorsunuz. Basitçe ortaya koymak gerekirse, cildinizi “cilt” ile iyileştirmeye çalışıyoruz! Cildiniz için daha doğal ne olabilir? Şu da önemli bir önkoşuldur ki lipozom ürünleri koruyucu ya da parfüm içermezler. Belki şimdi bizim cilt bakım ürünlerimizin neden bu kadar etkili ve uyumlu olduğunu anlamışsınızdır! Kimyasal koruyucu izni olan organik kozmetik ürünlerindeki ölçütler ise bizim için kabul edilebilir değil. Bizim özel kalite gerekliliklerimiz, “Bionome cilt bakımı” kavramı altındadır.

Doğal Malzemeler Yoluyla Güvenlik
Ürünlerimiz değerli bitki yağları içerirler, ancak mineral yağlar ya da petrolden elde edilmiş parafin içermezler. Düşük maliyetlerinden dolayı mineral yağlar, kozmetik ürünlerinin üretim maliyetlerini düşürebilirler. Ancak tecrübe ile sabittir ki bunlar deri üzerinde yüksek konsantrasyonda bir tabaka bırakırlar ve cildin koruyucu bariyerini yeniden üretmesini engellerler. Mineral yağların kullanımı bırakıldığında cilt önce kurur, sonra da sivilceler çıkar. Hatta doğal bitkiler içeren DR. BAUMANN ürünleri kullanılsa da durum değişmez. Böyle bir durumda DR. BAUMANN ürünü ile devam edin, böylece cildinizin koruyucu bariyeri yeniden üretilebilir ve cilt yeniden koruyucu nemini üretebilir.

Bilimsel Uzmanlık
DR. BAUMANN KOZMETİK, düşünen ve kaliteye önem veren insanlara yüksek kaliteli ürünler üretir. Bütün kararlar, aynı zamanda şirketin kurucusu olan yetenekli bilim adamları (doktorlar, kozmetik kimyagerleri) tarafından verilir. Odak sizi ve cildinizi tedavi etmektir, cildinize faydaları şüpheli olan değişen kozmetik trendleri değil.

İnsanlara, Hayvanlara ve Çevreye Karşı Sorumluluk
DR. BAUMANN KOZMETİK’in önemli amaçlarından biri çevreyi ve dostlarımız olan yaratıkları korumaktır. Bu yüzden abartılı paketler ve şişeler kullanmıyoruz. Hayvanları korumak adına öldürülmüş hayvanların maddelerini kullanmıyoruz. Hayvansal maddelerin çoğu, mandıralarda kesilen hayvanların artıklarından gelmektedir.
Gerçek hayvan koruması herhangi bir hayvanın öldürülmesine tamamen karşı çıkar. İnsanın koruyacağı şeyi öldürmesi bir çelişkidir. Hayvan haklarına saygılı bir şirketin ürünlerinde öldürülen hayvanların maddelerini içermemesi tek başına bir anlam ifade etmez, çünkü bitki temelli malzemelerin faydaları hayvansal malzemelere göre daha fazladır.

Etsiz bir vejetaryen diyetin etik ve sağlıkla ilgili faydaları hakkında ücretsiz bilgi edinmek için bize başvurabilirsiniz, hoş gelirsiniz.
Hayvanları koruma sadece kozmetikte doğru seçim ile başlamıyor. Bu ahlaki, etik bir dengedir sade lezzetli bir tat duyusu ile bir hayvanın yaşamı ya da ölümü arasında. Vicdanınız size çok güzel tadı olan bir et yemeğini bir hayvanın canının üstünde tutamayacağınızı söyleyecektir.