Cilde Özdeş İçerik Maddeleri

Cilde Özdes Içerik Maddeleri

Sadece özdeş cilt bileşenli ürünleri kullanmak alerjilerden korunma yollarını artırabilir ve böylelikle ürünün ciltle uyumundan da emin olunur. Cildin temel parçaları olarak tanımlanan bileşenleri ürünlerde kullanmak, cildin öz yapısıyla alakası olmayan bileşenleri kullanmaktan çok daha etkili ve faydalı sonuçlar verir.

Hayvanlardan elde edilen bileşenler çoğu zaman iritasyonlara ve alerjilere sebep olur ve sonuç olarak, hem sağlıksal hem de etik açıdan kullanımlarının uygun olmadığını düşünüyoruz.

Doğanın sağlık için her zaman iyi olduğu ve laboratuvar ortamında üretilen bileşenlerin her zaman kötü olduğuna dair bir varsayım hem tıbbi hem de doğal tedavi metodları açısından doğru değildir. Doğada kimyasal bileşenlerde olduğu gibi hem kesinlikle sakınılması gereken aşırı derecede toksik ve alerjik maddeler hem de sağlıklı ve güvenli cilt bakım ürünlerinin üretiminde kullanılan oldukça etkili ve uyumlu maddeler vardır.

Tüm kozmetik üreticilerinin ürünlerinde kullandıkları bütün bileşenleri ambalajlarda belirtmesine dair yasal yükümlülük, tüketicilerin bilinçli ürün tercihi ve kullanımı için önemli bir atılımdır. Dr. Ernst W.Heinrich ve Dr. Thomas Baumann’ın Uluslararası Kozmetik Enstitüsü kararlarına uygun olarak kozmetik bileşenlerini tanımlaması, güvenli cilt bakımı için gerekli olan bilgileri ayaklarınıza getiriyor.

Dr. Bauman Kozmetik sadece özdeş cilt bileşenleri kullandıkları ciltle uyumlu ürünler geliştiren dünyadaki ilk ve tek kozmetik şirketidir.

Şirketin hedeflerini böylesine yüksek tutmasının sebepleri de dermatolojik konular hakkında şunların bilincinde olmasıdır:

  1. Cilde uygulanan uyumsuz bileşenler alerjilere yol açmaktadır
  2. Vücutla özdeş ürünler hiç bir alerji yaratmamaktadır ( doğuştan gelen (otoimün) bazı vakalar hariç)
  3. Alerjik hastalıklar gittikçe daha da artmaktadır ve artık bütün insanların sağlığını tehdit etmektedir.
  4. Bir cilt bakım ürününün optimal verim sağlaması ancak ürünün cilt tarafından çok iyi tolere edilmesi – ki bu da her bir bileşenin tek tek cilt tarafından tolere edilmesidir – durumunda garanti edilebilir,

 Dr. Baumann ciltle özdeş ürünlerin hepsi : 

  • Kokusuzdur ve uçucu yağlar içermez
  • Mineral yağlar içermez
  • Hayvansal bileşenler içermez

Ciltle özdeş ürünler tamamen vücut ve ciltle özdeş bileşenlerden ve temel vitaminlerden üretilir. Ciltle özdeş, ürünün içindeki tüm bileşenlerin cildin öz yapısında mevcut olan ve böylelikle bağışıklık sistemi tarafından vücudun bir parçası olarak algılanan nitelikte demektir.

Bu büyük buluşun cilt için açık bir şekilde gözlemlenen etkiler ve yararlar sağladığı sonucuna varıldı. Dermatolojik bir bakış açısından : günlük cilt bakım idaresinin ideal bir şekilde işlemesini ve ürünün cilt toleransının uzun dönemli olmasını sağlamak için cilde gelebilecek hasarlardan ve çoğu kozmetik ürününde bulunan alerjenlerin sebep olduğu genel sağlık problemlerinden kendini olabildiğince korumalıdır.

İlk adım olarak:

  1. Koku, uçucu yağlar, kimyasal koruyucular ve güneş kremleri, renklendiriciler ve hayvansal bileşenler (kolajen ve elastine) gibi alerjenlerden sakının
  2. Sadece  DR. Baumanncilt bakım ürünlerini kullanın
  3. Sadece DR. Baumann ciltle özdeş kozmetik ürünlerini kullanın

Çoğu kozmetik şirketi tarafında kullanılan Paraben, Sodium Benzoate, ve Potasyum Sorbat gibi kimyasal koruyucular çoğu kez doğayla özdeş olarak adlandırılır, fakat bu bileşenler doğada sadece çok kısıtlı ve küçük alanlarda bulunur ve bu durumun cildin bu ve bunun gibi maddeleri tolere edebilme becerisi ile hiç bir alakası yoktur.

Sonuç olarak sağlıklı ve güvenli cilt bakımı sağlanması için çoğu kez yanlış kullanılan ve yanıltıcı olabilen ‘’doğal kozmetik ürünleri’’ ve ciltle özdeş ve uyumlu olan ürünler arasında açık bir ayırım yapılmalıdır

‘’Doğal’’ demek, cilt için faydalı demek değildir. Bir bileşen  cilt tarafından sadece kendi doğal parçası olarak tanındığında faydalıdır.

Teşekkürler: