Dövme Silme

Dövme Silme

Merkezimizde dövme silme için lazer kullanılır. Q Switched ND: YAG lazer, günümüzde dövme silmedeki en iyi yöntemdir. Lazerler etrafa dağılmadan konsantre olan ışık enerjisi üretirler. Derinin üst tabakalarından zarar vermeden geçen bu ışık dövmeyi oluşturan pigmentler tarafından emilir. Dövme boyası, lazerde doğru dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığı zaman parçalanır. Dalga boyu güzellik uzmanı skinolojistlerimiz tarafından dövmenin cinsine göre belirlenir.

Ufak parçalara ayrılan partiküller, vücudun savunma sistemi tarafından yok edilerek vücuttan atılır. Lazerler dövme silme işleminde dövme pigmentleri tarafından en iyi emilebilecek dalga boyunda ışınlar üretirler. Bu bağlamda dövmenin rengi önem arz eder. Siyah renk ışığı tamamen emebilen bir renk olduğundan en iyi sonuç bu renkteki dövmelere karşı alınır.

Uygulama sırasında az da olsa ağrı hissedilir. Güzelik uzmanı skinolojistlerimiz gerektiği tarkdirde bölgeyi lokal anestezi ile uyuşturarak işlemi gerçekleştirebilir. Her seans sonrasında dövme rengi beyazlaşır ve ardından kırmızı bir yara meydana gelir. Uygulamanın yapıldığı bölgede 3 gün sonra dövmeyi yaptırırken oluşan kabuk gibi bir kabuk oluşur ve yaklaşık 2 hafta sonra da bu kabuk dökülür.

Dövmede kullanılan mürekkep tipi, mürekkebin ne kadar derine enjekte edildiği, rengi, yoğunluğu, dövmenin içinin dolu olup olmaması, yazı veya resim dövme olup olmamasına bağlı olarak seanslar değişir. Ayrıca dövmeler eskidikçe silinmesi kolaylaşır. Ortalama 1-2 seans sürerken, dirençli durumlarda 5 seans da sürebilir.

Lazerle dövme silme işlemi her mevsim yapılabilir. Yazın yapıldığı takdirde güneşten korunmak gerekir. Uygulama gerçekleştirildikten 1 ay sonra deri normalleşir.