Göz Çevresi Kırışıklığı

Kozmetik müdahaleler ile günlük hayatta bu karışıklıkları örtmek istesek de göz çevresi kırışıklıkları kolay kolay gizlenemez. Gözlerimizin etrafında var olan oldukça küçük ve aslında derin kırışıklıklara kazayağı adı verilmektedir. Göz çevrenizdeki kaz ayakları ilerleyen yıllarda daha derin ve daha belirgin bir hal alıyorsa hem yüz egzersizleri hem de medikal müdahaleler ile durdurulabilir olduğunu biliyor muydunuz? Göz çevresi kırışıklıkları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kimi kişilerde 20’li yaşlar da başlayan göz çevresi kırışıklıkları kimi kişilerde ise otuzlu yaşların sonlarına doğru belirmektedir. Her ne kadar cildimizdeki kırışıklıklardan hoşlanmasakta aslında tüm yaşanmışlıklarımızın izlerini taşıdıkları için hayatımıza dair birer parçalardır. Bu yüzden mimiklerinizi azaltmanın dışında ilk aşamada bu kırışıklıkları gidermek için cilt egzersizleri ve doğru ürün kullanımı ile başlangış kırışıklıklarda azalma gözlemleyebiliriz.

Düzensiz Uyku: Eğer düzenli bir hayatınız yok ise bundan ilk nasibi alacak kısım göz altı ve göz çevresidir. Tabi uyku düzenin bozuk olması ayrıca göz altı morlukları da göz çevresi kırışıklıklarına eşlik edecektir.
Az Sıvı Tüketmek: Su tüketimi hayati organlarımız için önemli olduğu kadar cilt güzelliği ve kırışıklıkların oluşmasını engellemek için de tüketilmelidir. Günde en az 8 bardak su içilmelidir. Sun cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Sağlıklı Beslenmek: Düzenli beslenme, sağlıklı doğal ürünler tüketmek, yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durarak hem sağlığınızı hemde cildinizi koruyabilirsiniz. Meyve ve sebze tüketerek cilt için gerekli olan vitamani alarak kırışıklıklara dur diyebilirsiniz.

Spor Yapmak: Siz hiç spor yapıp ta erken yaşlanan birini gördünüz mü, düzenli spor, yürüyüş, egzersiz yeterli oranda oksijen alıp uzun yıllar sağlıklı ve genç kalabilirsiniz.

Cildinizi Güneşten Koruyun: Güneş ışıklarının cilt üzerinde yarattığı tahribatı bilmeyen yoktur. Cildinizi güneşten koruyu göz çevresi kırışıklıklarını engellemek için kesinlikle güneş gözlüğü takın ve güneş kremi sürün.

Ayrıca LEYLA İNANIR GÜZELLİK MERKEZLERİMİZDE uyguladığımız ve danışanlarımızdan olumlu geri dönüşler aldığımız göz çevresi RADIOFREKANS uygulamalarla doğru ürün takviyeleri ile K1 dediğimiz derin olmayan kırışıklıklarda inanılmaz açılmalar ve elastikiyet kazanımı elde edilmiştir.

DR BAUMAN REÇETESİ:
*EYE CREAM VE EYE GEL *JOJOBA
*HUMİDİTY/MOİSTURE *HYALURONIK ASİD