Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırma

Cilde sıkışan toz, kir, yağ, krem ve yağ artıkları ciltte gözeneklere sebep olur. Gözenekler zamanında yapılmayan temizlikle birlikte genişler. Özellikle burun, yanak ve alında yoğun bir şekilde gözlemlenir. Merkezimizde gözenekleri sıkılaştırmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Altın İğne (Fraksiyonel Radyo Frekans) uygulaması,
  • Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) Lazer uygulaması,
  • Gözeneklerin Sıkılaştırılmasında Roller Stamp ve Dermapen uygulaması,
  • Meyve Asitli Peeling uygulamaları’dır.

 

Altın İğne

Altın İğne uygulaması ile cildinizin üst tabakaları mikro iğneler ile uyarılır.Fraksiyonel radyo frekans enerjisi cildin alt tabakasına verilerek kolajen dokunun yenilenmesi sağlanır. Uyarılan kolajenler ciltteki gözeneklerin sıkışlmasına ve daralmasına olanak sağlar.

 

 

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Bu uygulama ile derinin sıcaklığı arttırılıp buharlaşma sağlanarak derinin üst tabakası soyuluyor. Epidermis’in soyulmasıyla birlikte hasarlanmış cilt yüzeyi yerini pürüzsüz ve yeni bir cilde bırakır.

 

 

 

Gözeneklerin Sıkılaştırılmasında Roller Stamp ve Dermapen

Bu yöntem deride mikrokanallar açılarak PRP veya gözenekleri sıkılaştıran vitamin kokteyli içeriğinin cilt altına gönderilmesi işlemidir. Bunun sonucunda cilt altındaki fibronektin, elastin, kolajen ve hyaluronik asit üretimi hızlandırılır. Neticede yeni ve pürüzsüz bir cilt oluşumu meydana gelir.

 

Meyve Asitli Peeling

Bu yöntem güneşten ötürü oluşmuş ince ve kalın çizgilerin hafifletilmesinde, sivilce izlerinin azaltılmasında, ciltteki lekelerin temizlenmesinde ve cildin gözeneklerinin kmüçültülmesinde kullanılan bir uygulamadır. Meyvelerden elde edilen doğal asitler sayesinde yeni deri hücre yapımı uyarılarak daha sağlıklı, pürüzsüz ve gözenekleri sıkılaştırılmış bir cilde sahip olursunuz.

Bu uygulamalar sonucunda yüzünüz derinlemesine temizlenir, gözenekleriniz sıkılaştırılır ve küçültülür. Cilt beslenir ve kırışıklıklar giderir. Cilde doğal bir ışıltı ve parlaklık gelir