Güneş Hasarlı Cilt

Güneş Hasarlı Cilt

Çevresel ve diğer dış etkilerin neden olduğu cilt yaşlanması, doğal genetik yaşlanma sürecinden daha güçlüdür.

Erken yaşlanmış bir cildin en önemli nedenlerinden bir tanesi, şezlonglara uzanarak korunmasız olarak ya da yeterli korunma olmadan güneşe maruz kalmaktır. Bu da, incelmiş bir keratinli tabaka, erken oluşan çizgiler ve kırışıklıklar, “deri görünümlü” bir cilt, kahverengiye dönme (Hiperpigmentasyon) ve cilt sarkmaları gibi gözle görülebilir sonuçları doğurmaktadır. Kollajen ve elastin “sıkılaştırıcı” lifler bu sonuçlardan zarar görmektedir. Aslında bronzlaşma, UV ışınlarının bazı cilt hücrelerine zarar verdiğinin bir kanıtıdır.

Güneşin zararı, güneşe her çıktığınızda artacaktır.
Bu zararın artan bir etkisinin bulunmasından dolayı, cildiniz bir gün pürüzsüz ve genç, bir süre sonra da sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmuş gibi görünür. Gerçekte olan şudur: zarar, uzun bir süre boyunca cildinizde kalır, ancak gözle görülemez. Belirli bir noktaya ulaştığında ise cilt, bu “sağlıklı” yapay görünümünü korumak için daha fazla dayanamaz.

UVA ışınları, cilt içine derinlemesine nüfuz eder ve çizgiler ile kırışıklıkların oluşmasına ve aşırı durumlarda KANSERE neden olmaktadır!
Kızıl saçlı, çilleri bulunan ya da sarı saçlı ve açık ten rengine sahip sarışın kişilerin cilt kanseri olma olasılığı daha yüksektir. UVB ışınları cilt yüzeyine nüfuz eder ve hassasiyetlere, alerjilere ve ağrılı güneş yanıklarına neden olur.
Haftada iki kez güneşe maruz kalmak ( güneşin altında ya da güneşten uzak getir götür işlerinde çalışanlar), korunmasız olarak sahilde bir hafta geçirmiş gibidir.

Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Yapılması Gerekenler:

UV ışınıyla temasa geçmeden 20 dakika önce güneşten koruyucu kremi cildinize uygulayın. Renklendirici, koku, mineral yağlar, kimyasal koruyucular ve kimyasal güneş kremleri içermeyen ürünler kullanın. Suni bronzlaştırıcı ürün kullanın-çok daha güvenlidir fakat renklendirici, koku, mineral yağlar, kimyasal koruyucular ve kimyasal güneş kremleri içermeyenlerini tercih edin. Şapka ve UV ışınlarının yüzde 99-100´ünü engelleyen kaliteli güneş gözlükleri kullanın. 10 ve 16 saatleri arasında güneşle direkt temastan kaçının. Yazın güneşe maruz kaldığınız her an sonrası Dr. Baumann´ın Güneş
Sonrası Losyonu´nu kullanın. Dr. Baumann Cilt Bakımını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü Dr. Baumann ürünleri tamamen ciltle uyum içindedir ve SkinIdent örneğinde de görüldüğü üzere cildin yapısına yabancı maddeler içermemektedir. Güvenli ve sağlıklı bir cilt bakımı için daha iyi ne olabilir ki? “Güneş Tedavisi” uygulaması için güzellik salonu ve SPA´nızı düzenli aralıklara ziyaret edin.

Tavsiye Edilen Ciltbakımı

Skin Ident Dr. Baumann Beaucaire
Temizleyici Süt
Yüz Toniği
Cilt türüne göre deri soyucu
Lipozom Vitamin veya Lipozom Süper
E, A vitamini, Lipid Ampul
Lipozom-Vitamin-Seramit Maske
Vitamin Kremi (cildin durumuna göre)
Süper Krem (cildin durumuna göre)
Göz Jeli
Göz Kremi
Kendinden Bronzlaştırıcı Losyon
Temizleyici Süt veya Temizleyici Jel
Yüze Uygulanan Tonik Losyon
Cilt türüne göre deri soyucuAloe Vera Mask (güneşten yanmış cilde su vermek ve yumuşatmak için)
Lipozom Multi Aktif E+C
Lipozom Multi Aktif Süper Kür (daha olgun bir cilt için)
MultiVitamin-Kompleks (daha genç bir cilt için)
Göz Kremi
Göz Jeli
Hyaluronik Ampul
Temizleyici Süt
Tonik Losyon
Yüz ve Vücut Deri SoyucusuLipozom Süper
Jel Maske
Yoğun Zengin (olgun cilt)
veya Yoğun Medyum
veya Süper Yoğun Medyum
veya Süper Duyarlı Zengin (olgun cilt)
Göz Kremi
Göz Jeli

Dr. Baumann’ın yüze uygulunan Güneş Tedavisini uygulatın.