Güzellik Uzmanınız

Kozmetik şirketleri ile tamamen doygun hale getirilen piyasada pek çok ürün mevcuttur. Reklamlar, her zaman çekici ve baştan çıkarıcı oldukları için daha fazla kafa karışıklığına neden olur ve reklamların verdiği sözlere karşı koymak zordur. Modeller ve diğer ünlüler, kremleri ve losyonları tanıtır ve ürünler olağanüstü göründükleri için modeller ve ünlüler gibi görüneceğimize inanarak belirli kozmetik ürünleri satın almaya ikna ediliriz.

Bir alış veriş merkezine ya da parfümeriye gittiğimizde baştan çıkarıcılık devam eder. Her ürün tezgahı çekici görünür, ürün paketlemeleri şıktır ve güzellik danışmanı biraz korkutucu olsa da muhteşem görünür. Favori markamızı ararız ve satın almaya başlarız. Bu durumda, bilgiler ve tavsiyeler, 3-5 gün en iyi şekilde eğitim almış bir güzellik danışmanından elde edilir ve tavsiyesi, cildinizi gerçekten anlaması için reçetesiz satılan ilaçlarla detaylı bir anket uygulamadan ve makyaja devam ederek cildinize baktığını gösterir.
Cilt bakımı ihtiyaçlarınızı karşılaması için ciddi ve profesyonel bir yöntem istiyorsanız umarım, bunun, uygulamak için en iyi yol olmadığını anlamaya başlamışsınızdır.

Mucize maddeler “gençlik iksiri” büyük kozmetik şirketleri tarafından düzenli aralıklarla piyasaya sürülmektedir. Bunlar, etkileyici şekilde grafikleri ve yüzdelikleri gösterir ve hepimiz bunları kabul etme eğilimindeyiz, çünkü bunlar sonuç vermek için “bilimsel olarak kanıtlanmıştır”. Güzellik terapistimizi ziyaret ettiğimizde terapistimiz, kendi ürünlerinin büyük mağazalarda ve parfümerilerde satılan ürünlerden daha iyi olduğunu, çünkü ürünlerinin profesyoneller için hazırlandığını söyleyecektir. Terapist, kendi ürünlerinin daha iyi içerik maddelerine ve daha yüksek oranlarda aktif maddelere sahip olduğunu anlatacaktır, bu durumda ürünler iyi olmalı, öyle değil mi? Güzellik terapistinize bunu nereden bildiğini sorduğunuzda belki de şu cevabı verecektir: “çünkü tedarikçi şirket bu şekilde söyledi“. Bu, ürünleri üreten şirketin bu şekilde anlattığı anlamına gelir. Mantıksal olarak da bu şekilde söyleyeceklerdir.
Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kendimize şu soruları sorarız:

Hangi ürünlerin seçilmesi gerektiğini nereden bileceğiz?
Ürünlerimiz onların isteklerini gerçekten karşılayacak mı?
Kanıtlarımız neler?
Bu gerekli bilgilere ulaşmak için nereye yöneleceğiz?
Kendimize gerçek anlamda sormamız gereken şey, ürün kavanozumuzda yer alan şeydir!
Bu kavanozda yer alan içerik maddeleri cildimiz için sağlıklı ve güvenilir mi?
Mantık çerçevesinde, sağlıklı, güzel ve genç bir cilt sadece güvenilir bir cilt bakımının sonucu olabilir. Aynı fikirde olduğunuzdan eminiz.
Güzellik Uzmanınız, kendiniz ve aileniz için satın aldığınız cilt bakımı ile ilgili kararlar almanızda size yardımcı olmak için vardır.
Kişisel cilt analizinizi oluşturabilirsiniz, sadece Profesyoneller Tarafından Yazılan Reçetelere tıklayınız. Aynı zamanda çeşitli cilt hastalıklarının açıklamalarını ve bunlarla nasıl başa çıkmanız gerektiğini de bulacaksınız. Güvenilir cilt bakımı, uzak durulması gereken cilt bakım maddeleri ile birlikte ele alınır. Şiddetle tavsiye edilen içerik maddeleri de detaylı şekilde tartışılır.

Doğru cilt bakımı kararları almada daha fazla yardımcı olması için Ürününüzü Analiz Edin butonuna basınız, bu işlem, ürününüzdeki her bir içerik maddesini değerlendirecektir ve ürünün değerli olup olmadığına ya da cilt sağlığınız için zararlı olup olmadığına karar vermenizi sağlayacaktır.

Son olarak, Dr. Baumann Das Institut sitesinde yer alan güvenilir cilt bakımı kategorisine giren ürünleri tavsiye ediyoruz. Sahip olmak istediğiniz ürünlere yöneliniz. İçerik maddelerini bu ürünlerde de kontrol edebilirsiniz. Şaşıracağınızı garanti ediyoruz.

Tüm bu araçlar, ürünlerinizi objektif ve bilimsel bir şekilde seçmenizde size güç katacak.
Mutlu, sağlıklı alış verişler!