Hydrafacial Bakım

Hydrafacial bakım

Merkezimizde Dr. Baumann ürünlerinden cilt tipine uygun olan çok katmanlı lopozomlar içeren anti-aging krem uygulanır. Hydrafacial bakım cildimize el değmeden, herhangi bir buhar, sıkma işlemleri uygulanmadan cildin arınmasını ve nemlenmesi için yapılan en etkili bakımlardan birisidir. Hydrafacial yöntemiyle uzun süredir dolmuş olan siyah noktalar, komedon ve ölü hücreler vakum yardımıyla cildinizden arındırılarak gözenekleriniz açılır. Ardından cildinizde çizgi problemi gördüğümüz yerde peptide içeren ürünleri, nemsizlik gördüğümüz yerde hyalüronik asit içeren ürünleri uygulanır. Genelde haftada 1, 4 ve 6 seans uygulanmaktadır. İşlem kalıcı ve acısız hızlı bir uygulamadır. Ciltte herhangi bir ödem, morluk, kızarıklık olmadan sonuç anında görülebilmektedir.

İşlem Aşamaları;

  1. Temizleme; Cildiniz vakumla derinlemesine temizlenir,
  2. Hydrapeeling; Peeling işleminiz vakum ve sıvı kullanılarak yapılır,
  3. Leke; Herhangi bir tahrişe sebep olmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır,
  4. Serum infüzyonu; Ciltteki sorunlara uygun Dr Baumann serumu kullanılır. Kuru ve ince çizgili ciltler için hyaluronik asit uygulanırken genişlemiş gözenekler, siyah noktalar ve T bölgesi yağlı olan ciltlere de yağ dengeleyici serum olan “jojoba” uygulanır,
  5. Nemlendirme; Cilde nemlendirici solüsyonlar, hyaluronik asit, peptidler ve antioksidanlar uygulanır.
  6. Led Terapi; İnce kırışıklıklar için kırmızı led terapisi uygulanarak elastin kollajen lifleri uyarılıp yenilerin sentezlenmesi sağlanır. Bakım sonrası ince kırışıklıklarda azalma gözlemlenir. Akneler içinse mavi led terapisi uygulanarak akne oluşumuna sebep olan bakteriler yok edilerek porlar temizlenir.

Hangi durumlarda kullanılır?

Bu yöntem daha parlak, aydınlık, genç ve güzel cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı isteyen cilt temizleme, yenileme, soyma, nemlendirme ve akne temizliği işlemlerinin kombine edildiği yöntemdir. Herhangi bir yan etkisi yoktur, cilt problemine göre her yaş grubuna uygulanır.