İçerik Maddeleri Sözlüğü

İçerik Maddeleri Sözlüğü
Dr. Baumann Das Institut, ‘INCI-adlandırmalarına göre kozmetik maddelerinin tanımlanması’  olan içerik maddeleri sözlüğünü kullanır. Bu içerik madddeleri sözlüğü kişiye, cilt bakım ürünlerinde kullanılan içerik madddelerini değerlendirme ve bunların cilde yararlı mı yoksa zararlı mı olduklarını belirleme şansını verir.

Bu içerik maddeleri sözlüğüne ulaşım imkanı, Dr. Baumann Das Institut müşterilerinin yaralanabileceği bir başka harika hizmettir.

İçerik maddeleri sözlüğü sayfasını ziyaret edin.

Cilt bakım ürünlerinin içerikleri hakkında daha fazla şey öğrenmek için A’dan Z’ye sayfasına tıklayın.

Yazarlar Hakkında
Ernst Walter Henrich, Cologne Üniversitesi tıp fakültesinin bir öğrencisiydi. Tıptan Prof. Dr. derecesini aldığında, doğal tedavi uzmanlığını da aldı. Çalışmalarının odak noktası enjeksiyon yöntemiyle kırışıklıkları düzeltmekti. Bu çalışma sırasında, Dr. Baumann ile karşılaştı. Her ikisi de dermatolojik tıp ve doğal tedavi bulguları temelinde, zararı olmayan optimum içerik maddelerinin araştırılması ile ilgilenmeteydi. İlk şirketlerini 1990’da, ikincisini 1998’de kurdular.
Thomas Baumann, Heidelberg Üniversitesi kimya fakültesinde bir öğrenciydi. Orada Prof. Dr. derecesini eczacılıktan (Dr. rer. nat) aldı. Enzim kinetikleri üzerine araştırma yaptığı Heidelberg Üniversitesinde biyokimya kariyeri yaptı. Güneydeki bir Alman kozmetik şirketinde Dr. Henrich ile karşılaştı. Birlikte yaptıkları araştırmaları tıbbi olarak bozulmamış, özellikle ciltle uyumu olan, alerjik olmayan kozmetik içerik maddelerinin geliştirilmesine odakladılar.Bu başarılı işbirliği iki şirketin kurulmasına yol açtı.

Cosmetic Ingredients, Fifth Edition: Dr. Heinrich ve Dr. Baumann tarafından yazılmıştır. ‘INCI-adlandırmalarına göre kozmetik maddelerinin tanımlanması’dır. Kozmetik içerik maddelerinin uyumluluğuna, alerjik zararlarına ve etkinliğine ilişkin bağımsız tanımlamalar el kitabıdır.

Bu içerik maddeleri sözlüğü temel olarak; güzellik uzmanları, hekimler, eczacılar ve tıp haricindeki pratisyenlerin kozmetik ürünleri değerlendirmelerine yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Yeniden düzenlenmiş ve geliştirilmiş çeşinci baskı.
© 2001 Verlag Dr. Henrich & Dr. Baumann GMBH
D-57080 Siegen, Telefon: 02 71/38 22 03, Faks: 02 71/38 20 08
Bu el kitabı kopyalanmaya karşı korunmuştur. Alıntı yapılması, fotomekanik çoğaltılması, mikrofilme çekilmesi ve çevirilmesi de dahil olmak üzere tüm hakları saklıdır.