Kaş Tasarımı

kaş-tasarımı

Kaş Tasarımı

Bakışların anlamını ön plana çıkaran, yüzdeki en önemli bölüm kaşların dizaynı. İfademizin en temel karakteristiğini oluşturan kaşlarımız düzgün bir formda mı sorusu bu yüzden çok önemlidir. Uzman ellerden çıkmamış bir kaş dizaynı, anlamını yitirmiş bir yüz ifadesine sebep olabilir. Rengi, gürlüğü, modeli, kavisi gözleriniz ve yüzünüzün şekline göre mi yada sosyal yaşantınıza uygun mu? Kaşlarınıza her ne kadar evde kendiniz şekil vermeye çalışsanız da aynadaki yansıma ile yapacağınız bu işlem, aynaya bakış şeklinize göre gerçek ifadeyi yansıtmıyor.

Kendi Doğal Kaşlarımı Nasıl Gürleştirebilirim? Kaş Usturası / Kaş Jileti Nedir ?

Kaş alımında özellikle bizi tercih etmenizdeki avantajınız ne olur? Bizim için her bir kıl çok önemlidir. Çünkü kaş alımında alınan bir kıl bile subkutis (subcutis) tabakası olmadığı için çıkmayabilir. “Kaşım küstü” dediğiniz olay aslında burada devreye giriyor. Bunun için kaş alımında çok hassas olunmalı. “Eee muhakkak cımbız, ip değiyor ne yapacağız ?” diyorsunuz. Elbette hiç gerekli olmayan kılları bu yöntemler ile aldırabilirsiniz. Ancak kaşınızın gürleşmesini istediğiniz noktaları cımbız veya ip ile aldırmayın! Burada bulunan kılları kaş jileti, kaş usturası ile alarak kıl köklerini, ayva tüyü dediğimiz kılları kuvvetlendiriyoruz. Tabi ki kılların gürleşmesi için jiletlenen bölgede kıl kökünün olması gerekiyor. “Ben bu süreci bekleyemem” diyorsanız; kalıcı makyaj ile kıl tekniği ya da pudralama ile daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz.

Seyrek kaşların tersine gür kaşları olup her hafta sürekli çıkanları aldırmak zorunda kalan kişiler için ise tavsiyemiz: Gereksiz yere kaşlarınızı inceltmeden tüm mevcut kaşlarınız çıkmış hali ile tasarım yaptırmanızdır. Kaşa şekil vermek için illa ki kaşları inceltmek gerekmiyor. Doğru kaş ölçüsünü bilerek kaş almak, yüzünüzdeki ifadeyi komple değiştirecek ve doğal kaşlarını boşuna aldırmış olmayacaksınız. Mümkün olduğunca kaşlarınızı az inceltin çünkü zaten mevsim geçişlerinde, hatalıklarda, streste kaşlarınız dökülüyor. Bir de bunun üstüne kaşlarınızı incelterek aldırdığınızda belli bir süre sonra tamamen kaşlarınız azalmış ve modeli bozulmuş olacak. Kaş aldırmada kıllarınız konusunda lütfen cimri davranınız!.

Kaş Kalemi yada Farı Kullanmalı mıyım?

Hayır, kullanmayınız ! Çok gerekli ve acil zamanlarda, alışkanlık oluşturmadan bu seyreklikleri hafif dokunuşlarla kaş farı ile doldurunuz ! Kaş kalemini çok fazla tercih etmenizi önermiyoruz. Çünkü kaş kalemleri genelde ya çok yağlı ya da çok kuru olabiliyor. Kuru olan kalemler kaşları yoruyor ve hasar veriyor, yağlı olanlar ise kılları döküp seyrelmesine neden olabiliyor. Kalem veya uzun süre far kullanım sonucu kıllarınızın daha da seyreldiğini mutlaka görürsünüz. Eğer çiziyorsanız hem bu zahmetten kurtulmak hem de mevcut kaşlarınızın daha da azalmasına izin vermeden kıl tekniği kalıcı kaş makyajı yada kalıcı pudralama yaptırmanızı tavsiye ederiz.

kaş-tasarımı

Sizi En İfade Eden Kaş Tasarımını Yapalım

Kavisli, oval, kemerli kaş şekilleri sizleri daha sexy yapar gibi sıradan ya da düz şeyler söylemiyoruz. Etrafınızda kaş şekillerine hayran olduğunuz kadınların kavisli sexy ve göz alıcı gösteren kaş şekilleri, sizi tam tersi gösterebilir. Biz sizi en iyi şekilde yansıtacak aynı zamanda günlük yaşantınızda hayatınızı kolaylaştıracak tasarımlar yapmayı tercih ediyoruz. Sizlerde tercih ederseniz.

Kaş sizin karakterinizi gösteren yüzünüzdeki ilk detaydır. Kaşlarınız saçlarınız gibi istediğiniz zaman yapısıyla, uzunluğuyla oynayacağınız türden değildir. Bu hatayı sakın yapmayın!

Kendi yüz hatlarınızı tanıyın ! Beğendiğiniz kaşlar yerine yüzünüze en iyi giden, ifadenizi en iyi veren kaş şeklini bulun !

Kaşlarınız çok seyrek ve yüzün ihtiyacı olan şekle uygun değilse önerimiz kalıcı kaş makyajı olacaktır. 1 saatinizi ayırarak uygulatabileceğiniz bu işlem; sizi yapılan teknik ve renkle doğru orantılı 6 ay ile 1,5 – 2 yıl süreç içerisinde sürekli kaş boyamaktan kurtaracaktır.