Mikropigmentasyon

Micro Pigmentasyon – Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj, genel olarak Micro Pigment İşlemidir. Kullanılan boyalar su bazlı olup,bitki özlerinden elde edilmiş ve hipoalejeniktir. Bu ürünler tamamen cilt dostu cilde yönelik hazırlanmıştır.

Kalıcı makyaj uygulaması kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde geri dönüşümleri oldukça zor ve bazen imkansız olabiliyor.
Uygulama yapılırken Kişiye özel tek kullanımlık steril micro iğneler kullanılır.
Kalıcı makyaj – mikro pigmentasyon dövme ile karıştırılmamalıdır. İkisi çok farklı işlemlerdir. Boyaları,iğneleri,cihazları farklıdır. İki uygulamayı birbirinden ayıran en fark, çitteki kalma süreleridir. Dövme boyaları ciltten çıkmaz ve kalıcı olarak cilde işlenir. Kalıcı makyaj boyaları tamamen bitkisel olduğu için zaman içerisinde kendini ciltten atıyor.

Kalıcı makyajda cilde uygun doğal renkler, iğne yöntemiyle deri yüzeyinin hemen altına bırakılır.
Kalıcı makyajın kullanım süresi genelde 1,5 – 2,5 yıl arasıdır. Kullanım ömrü kişinin cilt yapısı, serbest radikaller ve bulunduğu iklime göre değişkenlik gösterir.
Örn; yağlı bir cilt cok daha çabuk boyayı deriden atar. Kuru cilt ise uygulamayı cok daha uzun süre kullanır. Fazla güneş ve solaryum da uygulamanın ömrünü kısaltır.

Kalıcı makyaj uygulama alanları;
Kaş’lar
Dudaklar (çerçeve ve iç doldurma ) çerçeve bozuklukları
Gözler (dipliner,eyeliner)
Kamuflaj Uygulamaları (vitiligo,saç sakal simülasyon )
Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz
Pigment alerjisi olan kişiler
Psikolojik rahatsızlığı olan kişiler
18 yaşından küçük kişiler
Hamile olan kişiler