Radyofrekans Anti Aging

Radyofrekans

Radyofrekansın deri altında yol alan elektromanyetik enerjidir. “Bu elektromanyetik enerji yol boyunca bir dirençle karşılaştığında ısı üretir. Ortaya çıkan ısı miktarı ise akımın miktarı, karşılaşılan direncin miktarı ve elektrodların teknik özelliğine bağlıdır.

Değişik cilt tiplerine göre farklı direnç gösterir.

Radyofrekans İle Cilt Gençleştirmenin Yararları Nelerdir?

Deforme ciltlerde “örneğin yağ dokusunda su miktarı diğer dokulara kıyasla düşüktür; bu nedenle su iyi iletken olduğundan enerji yağ dokusunda dirençle karşılaştığında hemen ısı üretir.

Kısaca, radyo dalgalarının deri altı yapılardaki su moleküllerini hayata geçirerek sürtünme etkisi ve bölgesel ısınma oluşturarak kollajen üreticilerini tetiklemesi’ olarak tanımlayacağımız bu yöntemde, ısı verilen bölgede, kontrollü bir bakım oluşturularak dokunun kendini onarması ve yenilenmesi sağlanabiliyor.

20 dk. ile 1 saat arası değişen uygulamada hedef, cilde sağlamlık, esneklik, gerginlik veren kollajenlerin artırılması.

10 seanslık önerilir ,işlem sonrası etki görülür.Asıl sonuçlar 2 ay sonra gözlenmektedir.
Radyo frekans Uygulaması, hastalarda herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir uygulama yöntemi. Bu sebepten cerrahi müdehalenin henüz erken olduğu, yıpranmış, yorgun ciltler için tercih ediliyor.

Etki alanları çok geniş…

Radyo frekans, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yanak bölgesinde daha belirgin olan yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirilmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesinde, karın ve kollardaki sarkma ve gevşekliklerin toparlanmasında etkili bir yöntem.

Güvenli ellerde güvenli sonuç,yan etkisi yoktur.

Protez, kalp pili açık yara önemli varis şikayeti olanlarda kullanılmıyor.