Saç Gölgelendirme

saç-gölgelendirme

Saç Gölgelendirme

Saç Gölgeleme yada gölgelendirme, Scalpmicropigmentation yada simülasyon olarak da adlandırılmaktadır. Saç Gölgeleme, saçlı deriye yapılan bir çeşit dövme olarak ifade edilebilir.

Dövmeden farkı; ömür boyu kalıcılığının olmaması, 6-10 yıl içinde kendiliğinden solarak kaybolmasıdır. Kullanılan boyalar tamamen doğal pigmentlerden üretilmektedir ve saç derisine özel boyalardır. Herhangi bir alerji riski veya sağlığa zararı bulunmamaktadır. Dövmeden bir diğer farkı ise nokta vuruşları ile yapılır ve saç kökü varmış görüntüsü yaratılır. İşlemden hemen sonra gündelik hayata dönülebilmektedir.

Saç Gölgeleme işlemi; kişinin kendi saçlarına herhangi bir zarar vermemektedir ve bir kaç saatlik bir işlemdir. Seyrek saçların aralarına girilerek deri ve saç arasında geçiş, kontrast sağlanmaktadır. Tamamen saçsız bir alan söz konusu ise saçların tamamen kısaltılarak kullanılması tavsiye edilmektedir. 3-4 hafta sonra rötuş amaçlı bir kontrol seansı yapılabilmektedir. İki uygulama arasında en az 3 hafta olması gerekmektedir. 3 hafta sonra kişi gerek duyar ise sıklaştırma yapılabilmektedir. Saç ekimi işleminden 8-10 ay sonra saç gölgeleme işlemi yapılabilmektedir. Saç gölgelendirme işleminden 1 ay sonra da saç ekimi operasyonu yapılabilmektedir.

Saç Gölgeleme işlemi; özellikle kadınlarda menopoz sonrası ya da hormonsal sebepler ile saçlarının seyrelen bölgelerine saç gölgeleme başarı ile uygulanabilmektedir. Ameliyat, yara, FUT veya FUE sebebi ile oluşan yara izlerinin kapatılmasında uygulanabilmektedir.