Saç gürleştirme

Saç gürleştirme

Saç dökülmelerinin birden fazla sebepleri vardır. Saç dökülmesi 18 yaşından sonra başlar ve erkeklerde her 9 kişiden birinin saçları tamamen dökülür. Kellik genetiktir ve yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker. Erkeklerdeki saç dökülmesi tepe bölgesinde ve/veya alnın iki yanında olabileceği gibi tamamen bütün başı da kapsayabilir. Bayanlarda ise bu daha çok saçların seyrekleşmesiyle gerçekleşir. Saç dökülmesi sorunu kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan etkiler.

Merkezimizde FUE(Follicular Unit Extraction) ve FUT yöntemleriyle saç ekimi yapılmaktadır. Her iki yöntemde de elde edilen saç köklerinin yerleştirilmesi aynı olup köklerin elde edilme şekli farklıdır. FUT yönteminde greftler doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılırken FUE’de verici alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede iz kalmaz.

Saç ekimi sonrası bakım nasıl yapılmalıdır?
Saç ekiminden sonra 2 gün boyunca saçlarınızı yıkamamalısınız. Size vereceğimiz özel şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu şampuan saç ekimi yapılan bölgeye sürülerek 1 saat bekletilmelidir. Şampuan bu süre zarında cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Saç ekiminin yapıldığı bölge yumuşak hareketlerle yıkanmalıdır. Kabuklanma yok olduğunda (ortalama 10 gün sonra) saçlarınızı kendi şampuanınızla istediğiniz şekilde yıkayabilirsiniz.