Sağlıklı Yaşam

“Bütünün tedavisi olmadan parçalar iyileştirilmeye çalışılmamalıdır.” Plato M.Ö. 380
Bir insan genç ve sağlıklı kalmak, iyi hissetmek ve görünmek istiyorsa yaşamının her yönüne dikkat etmelidir.
“Sağlıklı Yaşam” başlığı altında sıralanan çoğu konu, çeşitli tedavi disiplinlerinin antik kökenlerini betimlemekte, böylece de hepsinde yaygın olan bütünsel ve tedavi edici vizyonlara güven duyulmasını sağlamaktadır. Bir insanın uyum ve dengesini geri kazanması, enerji yollarının açılması, doğru beslenme ve tedavilerin sağlanması gibi faktörler, “sağlıklı yaşam” altındaki her konuda işlenen genel meselelerdir. Burada bahsedilen Alternatif tıp, Bütünsel pratikler ve Tamamlayıcı tıp uygulamalarının hepsi, en uygun tekniklerin her hasta/müşteriye fiziksel, duygusal, enerji ve bazen ruhani seviyelerde sunulmasının günümüz dünyasında, toplumlarımızda yaygın pratikler olduğunu ortaya koymaktadırlar.
Bu makaleleri okuyanlar, bilinçlilikleri ile ilgili her yön ve kendileri ile yaşam tarzları ve çevreleri arasındaki ilişki hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaklar ve daha da önemlisi bütün bu yönlerin birbirileriyle nasıl bağlantılı olduklarını ve günlük temelde birbirlerini güçlü bir biçimde nasıl etkilediklerini anlayacaklardır.
Burada sunulan bilgileri okuyan çoğu insan, daha sağlıklı olmak, değerli bir “iç huzur ve uyum” kazanmak ve iyi deneyimler hissetmek istiyorlarsa tavırlarını ve yaşam biçimlerini değiştirmeyi düşünmeleri gerektiği sonucunu çıkaracaktır. Her insan toplam “yaşam” durumunu etkilemek ve bazı ölçülebilir düzelmeleri ummak için yeteneğe ve fırsata sahiptir.
Ne de olsa son kertede, sağlık, mutluluk ve esenlik bir insanın yaşamındaki en önemli bileşenlerdir ve işte bu sitede iyileşmenin modern düşünce biçimi ile birlikte antik gelenekleri anlamanın eşsiz fırsatına sahipsiniz.
Şanslıyız ki bilimin yaşamlarımızı büyük çapta uzatabildiği bir zamanda yaşıyoruz, fakat yine aynı zaman içinde tam olarak işler, hareketli ve üretken olmak zorundayız ve dahası “parçaya bakmak” istiyoruz.
Bu hedefe ulaşmanın kilit yolu yediklerimizi seçme biçimimizdir bu yüzden şu makalelere dikkatle bakın: Beslenme, Çiğ Vejetaryen Yemeği ve Detoksifiye. Mecazi anlamda konuşursak, yemek alışkanlıklarınızla, daha genç, daha sağlıklı ve daha güzel sizi yaratacak yolu “yemiş” olursunuz.
İyi görünmek ve iyi hissetmek, kendiniz ile çevrenizle uyumlu ve dengeli olma ile pozitif enerjinin zihninize ve bedeninize akmasına izin vermeniz ile mümkündür. Shiatsu, Refleksoloji, Işık Terapisi, Ayurveda ve Aroma Terapi… Bunların hepsi ihtiyaçlarınıza cevap veren tedavilerdir ve düzenli aralıklarla deneyimlenmelidirler.
Daha İyi Yaşlanma; dengeli sağlıklı beslenme, egzersiz, çevresel zararlardan korunma ve güvenli, kimyasal içermeyen, (toksin içermeyen) koku ve boya maddesi içermeyen cilt bakımı malzemelerinin siz ve bütün ailenizce kullanımın bir kombinasyonudur. Sadece cilt uyumlu ve cilt ikizi “Bionome” ürünleri kullanmayı seçin her zaman. Bu, sizin daha güvenli ve daha sağlıklı bir yaşam ve daha iyi görünen bir cilt için seçiminiz olacaktır.
Yılların geçmesini durduramasak da yaşlanma sürecini yavaşlatabiliriz, tamamen olmasa da en azından bir süreliğine bunu başarabiliriz.

Kim güzel olarak yaşlanamayız diyebilir ki.