Satış Noktaları

Satış Noktaları

Kozmetik ve cilt bakım ürünlerinizi nerden alacağınıza karar vermek düşündüğünüzden daha karmaşık olabilir. Örneğin,  alışveriş merkezlerini veya parfümerileri ele alalım. Buralarda ürünlerin bulunduğu masaların başında duran güzellik uzmanları, genellikle 3-5 gün süren bir eğitime tabi tutulduktan sonra cilt ve cilt bakım uzmanı olarak göreve başlarlar. Düşünecek olursak bu kadar kısa ve yüzeysel bir eğitimin ardından cildinize ve koşullarınıza en uygun bakım ürünlerini analiz edebilecek bir kabiliyete erişmelerinin mümkün olmadığı sonucuna varabiliriz. Dahası, masa başında, herhangi bir form doldurtulmaksızın veya çok az bilgi alınarak yapılan analizler güvenilir olmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da şudur: Şehrin havasına birkaç saat boyunca maruz kalmış ve makyaj uygulanmış olan ciltler üzerinde analiz yapılmamalıdır.

Profesyonel bir analizin yapılabilmesi için cildin tamamen temiz olması ve analizi yapan kişinin gerekli olan profesyonel eğitime sahip olması gerekir. Profesyonel  anlamda bir tavsiye söz konusu olduğunda, parfümerilerde de mağazalardakiyle aynı sorunlar yaşanır. Bunun sebebi , güzellik uzmanları ve personellerin cilt gibi önemli konularda yeterli eğitim görmemiş olmalarıdır. Moda dergilerindeki reklamları ya da editörün önerilerini göz önünde bulundurarak seçim yapmak da öyle tavsiye edilecek bir şey değildir. Çünkü bu öneriler, editörlerin düşüncelerinden çok kozmetik firmalarının reklama ayırdıkları bütçeye göre şekillenmektedir.Cilt bakımı ve makyaj ürünlerinin tanıtımının güzel mankenler tarafından yapılıyor olması, onların günlük hayatlarında bu ürünleri tercih ettikleri anlamına gelmez.Bu tamamen aldıkları paraya bağlıdır.

Peki,nerelere gidilmelidir ve bu kararlar nasıl alınmalıdır? Tabii ki en doğrusu,cilt konusunda yeterli eğitimi almış bir güzellik terapistine sahip olan güzellik salonu veya spalara gitmek olacaktır. Cilt analizi nasıl yapılmalıdır? Cilde bakım yapılırken nelere dikkat edilmelidir?  Sağlıklı bir cilde sahip olmak için kullanılması gereken malzemeler ve yapılması gerekenler nelerdir? Bu ve bu gibi konular hakkında kesinlikle profesyonellere danışılmalıdır. Aksi takdirde yanlış tavsiyeler ışığında cildinize uygun olmayan yanlış ürünler   kullanma riski orataya çıkacaktır. Kulağa mantıklı geliyor, değil mi ?

Dr. Baumann Das Institut güzellik ve spa salonlarının, onları diğer güzellik ve spa salonlarından ayıran ekstra değer yargıları vardır:

-Bu salonlarda çalışan her güzellik uzmanı, aynı zamanda nitelikli bir cilt uzmanıdır. Bunlar, aynı zamanda malzeme uzmanı da olup sizin kullandığınız ürünleri analiz ederek bunların cildinize gerçekten uygun olup olmadığı konusunda size tavsiyelerde bulunur.
-Bu uzmanlar, size  sağlıklı ve güvenilir alternatif ürünler tavsiye eder ve güzel ve genç bir cilde sahip olmanız için gereken  en doğru evde bakım önerilerini sunar.

-Düzenli olarak toplantı ve seminerlere katılarak bu alandaki bilgilerini ve profesyonellik düzeylerini artırırlar.
Buradaki uzmanların önerdikleri cilt bakım ve kozmetik ürünleri:

Koruyucu kimyasallardan arınmış,
Renklendirici içermeyen,
Kokusuz,
Hayvansal ürünler içermeyen,
Mineral yağlar içermeyen
Kimyasal güneş koruyucularından arınmış olmalıdır.

Böylece, cildinizle dost ve müthiş bir uyum içinde olan ürünler size sunulur. Daha ne istersiniz ki?

İnternet Üzerinden Alışveriş

İnternet üzerinden ürün satın almak, bihassa da her daim bir koşuşturmaca içinde olduğumuz şu son zamanlarda oldukça elverişlidir. Fakat, bu ancak
Öncelikle, bir güzellik uzmanına, -tercihen yetkili bir Dr. Baumann Das Institut cilt uzmanı- cilt analizi yaptırarak ve  size nasıl bir ev bakımının uygun olduğu konusunda tavsiye alarak. Bu da ,bu aşamaların ardından, yetkili Dr. Baumann Das Institut güzellik ve spa salonlarının internet sayfalarından yapılabileceği anlamına gelir.

Bu bir daha asla güzellik/cilt uzmanınıza uğramayacağınız anlamına gelmez. Düzenli olarak cilt uzmanınızı görmeniz tavsiye edilir çünkü cildiniz sürekli bir değişim içindedir ve belki de bu değişime cildinizin uyum sağlaması için yeni ürünler kullanmaya ihtiyacınız olabilir ya da sürekli olarak uyguladığınız ev bakımınızın içeriğini değştirmeniz gerekebilir.

İyi alışverişler.