Temizleyiciler ve Koyultucular

Temizleme Sütü ya da Temizleme Jeli Seçimi

Temizleme Jelleri, yaz aylarında, sıcak havalarda yenileyici ve temiz bir his için ve yağlanmaya eğilimi olan ya da problemli cilde sahip kişiler için mükemmeldir. Bir temizleme jeli kullanmayı tercih etmek, kişisel tercih meselesidir ve buna saygı duyulmalıdır.

Bir temizleme jeli kullanma nedeni ne olursa olsun jelin son derece yumuşak yüzey aktif madde içermesi önemlidir. (Yüzey aktif maddeler; köpük sabitleyiciler ve incelticilerdir ve aşırı yağı ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olur).

Bir Temizleme Jeli, temizlemenin yanı sıra aynı zamanda bakımı da gerçekleştirmelidir.Önemli olan şudur: cildin bakımlı ve rahat hissetmesi ve jel uygulandıktan sonra cildin gergin ve kuru bir hisse sahip olmamasıdır.
Aşırı yüzey kuruluğundan ve tahrişten uzak durmak için içerik maddeleri sadece değerli bitki yağları ve yumuşak bir yüzey aktif maddelerden oluşmalıdır.

Temizleme Sütleri, ince, kuru ve olgun ciltler için ya da losyonu jele tercih eden kişiler için mükemmeldir. Modern temizleyiciler su ile arındırılabilir.

Tonikler

Yüz Tonikleri, tüm cilt türleri ve durumları için gereklidir. Tonik, Temizleme Jeli ya da Temizleme Losyonundan sonra uygulanır ve cildi yenilemeye ve canlandırmaya yardımcı olur, gözle görülebilir sağlıklı bir parlaklık bırakarak cilt yüzeyi üzerindeki küçük kan dolaşımını artırır. Tonik, temizleme işleminden kalan artıkları uzaklaştırır ve cildi bir sonraki adıma hazırlar. Pek çok tonik alkol içerir. Bu toniklerden kesinlikle uzak durulmalıdır, çünkü bu tonikler cildi kurutur ve tahriş eder. Cilt tarafından da çok iyi tolere edilmelidir ve bu üründe kullanılan her bir içerik maddesi, bir sonraki adıma mükemmel şekilde hazırlanmak için ciltle uyumlu ya da ciltle özdeş olmalıdır. Temizleyicinizde kesinlikle bulunmaması gereken içerik maddeleri şunlardır: parabenler (kimyasal koruyucular), renklendiriciler, parfüm ya da mineral yağlardır. Tüm bunlar kuruluğa ve tahrişe neden olmaktadır ve alerjilere, sonuç olarak da dermatitlere ve kansere neden olabilmektedir.