Uygulamalar

Bakım

Yüzünüzün ve vücudunuzun günlük bakımı oldukça önemlidir.
İnsanların çoğu, bunun için zaman bulamadıklarını söyler. Aslında, güzellik için bakım yapmak oldukça basittir ve bu bakım işini, kolaylıkla yaşam tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz. Dr. Baumann Das Institut’de yaptığımız şey, kişisel güzellik bakımızı etkili ve  kendinize uygun biçimde nasıl yapacağınız konusunda sizlere tavsiyeler vermektir. Bununla birlikte, cildinizle ilgili kaygılarınızı kendisiyle konuşmak ve bir güzellik salonunda bakım yaptırmanın keyfini çıkarmak açısından güzellik uzmanınızı da sık sık ziyaret etmeniz oldukça önemlidir. Güzellik uzmanınızın cildinizi analiz ederek hem evde yapacağınız bakım için sizi yönlendirmesini, hem de güzellik salonunda cildiniz için gereken bakımın yapılmasını sağlamak için zaman ayırın. Böylelikle, cildinizin mükemmel bir duruma gelmesi kaçınılmaz olur.

Evde bakım, oldukça önemlidir çünkü cildiniz gün içinde çevrenin yol açtığı kirlilikle, hayat tarzınızla, stresle ve sağlıklı beslenme düzeninizi korumanız gerektiği gerçeğiyle karşı karşıya kalır. Yukarıda saydığımız bu etmenler sağlığınızı, huzurunuzu ve dış görünüşünüzü hayal edebileceğinizden çok daha fazla etkiler. Pahalı makyaj ürünleri kullanmak, bu ürünlerin sağlıklı yahut cildiniz için güvenli olduğu anlamına gelmez. Bu tür ürünler, cildinize zararlı ve cildi yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisi olan maddeler içerebilir. Aslında, cildinize ya da vücudunuza krem yahut losyon sürerken her seferinde kullandığınız kremin ya da losyonun cildinize yararlı olup olmadığını sorgulamanız gerekir.

Bundan nasıl emin olabilirsiniz? Bugünden itibaren, kozmetik ürünlerinde en çok kullanılan malzemelerin bağımsız bir listesini bulabileceğiniz Malzeme Sözlüğü’ne* internet üzerinden erişebilirsiniz. Ürünlerde kullanılan her bir malzeme, detaylı olarak anlatılır ve sağlık açısından değerlendirilir. Bu demek oluyor ki, bugünden itibaren makyaj ürünlerinizin arkasında yazan her bir malzemeyi kontrol edip ilk defa, aldığınız ürünün içeriğini tam olarak öğrenebileceksiniz.

Bu bilgiler sayesinde, her zaman kullandığınız ürünlerdeki malzemelerin, cildiniz ve sağlığınız için gerekli, etkili ve güvenilir mi, yoksa etkisiz  ve zararlı mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Muhtemelen sizi en çok şaşırtacak olan şey , yaşlanmayı geciktirici pek çok ürünün aslında cildi hızla yaşlandıran birçok malzeme içerdiğini görmeniz olacaktır. Yaşlanmayı geciktirici ya da nemlendirici kreminiz paraben(koruyucu kimyasal madde), kimyasal güneş koruyucuları, koku veren madde ve renklendirici(koloran) içeriyorsa, bu aslında, cildinizin hızla yaşlanmasına ve susuz kalmasına neden oluyorsunuz demektir. Öyleyse, cildinize uygun ya da cildinizle tamamen uyumlu ürünlere dönmenin zamanı geldi. Şu aşamada, verilebilecek en doğru karar budur.
Kabin bakımı(Birebir bakım), rahatlamak amacıyla kendinize zaman ayırmanız, kendinizi şımartmanız ve kendinizi bir uzmanın ellerine bırakmanın ayrıcalığını yaşamanız için idealdir. Kabinde kullanılan ürünler, sizin için en ideal sonuçları sunabilir ve bakımın her bir aşaması, temel vitaminler ve yağ asitleri(Çok katlı Lipozom kullanarak) gibi değerli ve etkili ürünlerin cildin bazal katmanını da onarması için daha da derinlemesi cilde nüfuz etmesini sağlar. “Şımartan” masaj, cilt hücrelerinin daha düzgün oksijenlenmesini sağlar ve kişilerin sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmasına yardımcı olur.

Güzellik uzmanıyla olan aylık randevunuz(eğer mümkünse), cildinizin “formda kalmasını” sağlar ve güzellik uzmanınızın, cildinizin son durumunu analiz ettikten sonra sizi kozmetik alanındaki son gelişmelerden haberdar etmesini ve ev bakımınızla ilgili değiştirmeniz gereken şeyler üzerine önerilerde bulunmasını sağlar. Bunun için zaman ayırın, gerçekten de buna  değdiğini göreceksiniz.