Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Her gün, milyonlarca insan vücutlarında birçok ürün kullanmaktadır. Vücudu temizleyecek, nemlendirecek ve vücudun güzel kokmasını sağlayacak ürünler…

Hem erkekler hem de kadınlar, onları hedefleyen ve vücutları için kullanacakları ürünleri ilgilendiren pazarlama nedeniyle sürekli engellenmektedir.

Bu ürünler hakkında neler biliyorsunuz? Hem erkekler hem de kadınlar için olan ürünler en çok kokuları sayesinde satılmaktadır. Bir şampuan veya vücut losyonunu satın almaya gittiğinizde kaç kere kendinizi kapağı açıp ürünü koklarken buldunuz (veya başka bir müşteriyi bunu yaparken gördünüz) ? Elbette ki kokunun, ürünün aslında ne kadar iyi işlediğiyle ilgili hiçbir ilişkisi yoktur. Koku, çok iyi işleyen temel bir pazarlama taktiğidir. Bu koku yapaydır ve etrafınızdaki insanlara sorarsanız, çoğunun bu yapay kokulara karşı alerjisinin bulunduğunu göreceksiniz.

Yapmanız gereken bir şey, etiketleri okuyup kutu veya şişenizde nelerin bulunduğunu bilmenizdir. Bu, okumayı bilmediğinizi belirtmek için değildir; bileşenlerin etiketlenme sürecinin nasıl işlediğini ve bu bileşenlerin size ne anlam ifade ettiğini anlayabilmeniz gerekmektedir.

Bileşenler ürünün formülünde kullanılan hacimlerine göre listelenmiştir. Bu, ilk bileşenin üründe en çok bulunan bileşen olduğunu göstermektedir. Çoğu üründe bu ilk bileşenin su olduğunu göreceksiniz. Eğer etiketi okuyup ilk önce suyu görürseniz, üründe diğer şeylerden çok su olduğunu bileceksiniz. Bileşenlerin bu şekilde listelenmesi bütün vücut bakım ürünleriniz için ortaktır.

Listelemenin nasıl her bileşenin miktarını gösterdiğini anlamanın dışında bazı belli bileşenleri de tanımanız gerekmektedir. Ürünün, cilt üzerinde kullanım için piyasaya sürülmesine rağmen bütün bileşenlerin cildiniz için iyi olmadığını unutmayın. Vücudunuz, vücut bakım ve banyo ürünleri olarak ne aldığınıza daha çok dikkat etmenize minnettar olacaktır. Banyo yağları ve duş jellerine gelmişken; kimyasal koruyuculu, kokulu ve renklendirici içeren ürünleri kullandığınızda vücudunuzu bu zararlı bileşenlere en azından 15-30 dakika maruz bıraktığınızı lütfen hatırlayın. Bu şekilde zararlı bileşenlerin cildinize ve en sonunda sağlığınıza zarar vereceğini de unutmayın. Bu nedenle kendiniz ve aileniz için yalnızca güvenli banyo ve duş bakım ürünlerini seçmeniz gerekir.