Yüz Bakımı

Üstün ve güvenli bir cilde yatırım yapmak, hayat boyu yatırım demektir, çünkü cildinize erken yaşlardan itibaren nasıl bakım yaparsanız cildinizin görünümü ve sağlığı sonsuza kadar bu durumdan etkilenecektir.
Kişinin genetik yapısı doğal olarak kişinin görünümünü etkiler, bunların yanı sıra, hızlı yaşlanmaya ve sağlıksız bir cilde neden olan ve şüpheli maddeler içeren cilt bakım ürünleri, diyet, yaşam tarzı ve çevresel koşullar da görünümü etkiler.
Tamamen görünen cildiniz en büyük organınızdır ve cildiniz yaşlanmaya başladığında durumunu tüm dünyaya duyurur. Yaşlanma sürecini durduramayız, buna rağmen bu süreci kesinlikle yavaşlatabiliriz ve daha uzun bir süre daha genç ve daha güzel görünebiliriz. Bu sadece karar, disiplin ve bilgi meselesidir.
Günümüzde ciltte gözle görülebilir hasarların oluşmasını kesin olarak önlemek ve bunları tersine çevirmek doğru bakım ve itina ile mümkündür. Özel anti oksidanlar, amino asitler, vitaminler, mineraller ve bitkisel yağlar kullanmak hem hücreleri korumaya hem de yenilemeye yardımcı olacak ve parlayan sağlıklı görünüme katkıda bulunacaktır.

Başlangıçtan İtibaren Her Şeyi İstenilen Şekilde Yapın

“Sadece su”yu ya da “su ve sabun” alışkanlığını unutun.
Cilde zarar vermeden, cildi tahriş etmeden ya da kurutmadan makyajın bıraktığı kirli yağları, kiri ve ölü hücreleri cilt yüzeylerinden uzaklaştırmak için temizleme işlemi günde iki kez uygulanmalıdır.
Cilde uygulanan her bir ürünün bir etkisi bulunur. Temizleyici madde seçimindeki en önemli kriterler, makyaj malzemelerinin, temizleyiciyi cilt için rahat hale getirdiği içerik maddelerinden oluştuğundan emin olmaktır. Rahat ne anlama gelir? Bu, ya ciltte var olan maddelerle benzer olduğu ya da cildi sağlıklı hale getiren içerik maddeleriyle özdeş olduğu anlamlarına gelir. Yukarıdaki kriterlere uymayan içerik maddeleri cilt ile temas ettirilmemelidir.

Temizleyicinizde kesinlikle bulunmaması gereken içerik maddeleri şunlardır: parabenler (kimyasal koruyucular), renklendiriciler, parfüm ya da mineral yağlar. Tüm bunlar kuruluğa ve tahrişe neden olmaktadır ve alerjilere, sonuç olarak da dermatitlere ve kansere neden olabilmektedir.